fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2021/02/עושים-מים-מהאוויר.jpg

איך הפכה הטכנולוגיה של חברת Watergen לייצור מי שתייה מהאוויר להצלחה במעל 60 מדינות בעולם

על רקע המחסור ההולך ומתעצם במים לשתייה בעולם, גאווה לראות פטנט ישראלי שמספק מים איכותיים וטריים מהלחות שבאוויר. מי השתייה הם מקור מים חדש נוסף לכדור הארץ

האם ידעתם כי רק 0.6% מהמים על פני כדור הארץ זמינים לשתייה? להערכת ארגון הבריאות העולמי, עד 2025 כ-30% מאוכלוסיית העולם תסבול ממחסור במי שתייה. לפי הערכות, עד 2040, מחצית מהמדינות בעולם לא יוכלו לספק את דרישות המים של תושביהן באופן מלא לאורך כך השנה.

על רקע נתונים מדאיגים אלה, שהם אחת מתוצאותיה ההרסניות של התחממות האקלים הגלובלית, מדהים לצפות בהצלחה של החברה הישראלית Watergen, שבטכנולוגיה חדשנית מפיקה כיום מים מהאוויר ביותר מ-60 מדינות – אפריקה, דרום אמריקה, מרכז אמריקה, אסיה, אירופה, המזרח התיכון, ארה”ב והאמירויות.

Watergen היא מובילה עולמית בתחום שוק מכשירי מי שתייה אטמוספריים (AWG), ומוצרי החברה מייצרים מי שתייה במיגוון רחב של פתרונות, החל מאתרי בנייה, מכרות, חממות חקלאיות, בתי חולים, מוסדות חינוך, פארקים ציבוריים, בנייני ציבור, בנייני משרדים של חברות גלובליות כמו “גוגל” ו”מיקרוסופט”, מרכזי ערים, בתי חולים, בסיסי צבא, משטרה, כוחות חילוץ במקרי אסון, ועוד.

הפתרונות של החברה הם יעילים, חסכוניים ומספקים הפקת המים ישירות במקום הצריכה, ייצור מים מידי עם הפעלת המכונה, טריות ובטיחות מי השתייה לאורך כל היום, חוסכים הובלה ואחסון של בקבוקי מים ופלסטיק – כל זאת על מנת לתת לעולם פתרון מגוון בר קיימא לבעיה הגלובלית של מחסור במי שתייה.

1מחולל מים מהאוויר של ווטרג'ן בדרום אפריקה

מכשיר המייצר מי שתייה מהאוויר של Watergen  בדרום אפריקה

ולא פחות חשוב, מוצרי החברה הם פתרון ירוק ובטוח. הטכנולוגיה של “ווטרג’ן” שומרת על הסביבה. ככל שהשימוש במחוללי מי השתייה עולה, השימוש בבקבוקי מים מפלסטיק או בכדי מים מפלסטיק במכשירים הביתיים והמשרדיים יורד. בנוסף, ייצור מים מהלחות שבאוויר אינו מנצל את משאב המים הקיים של כדור הארץ אלא מוסיף מקור מים חדש.

מאז הוקמה ב-2009, משקיעה Watergen בעדכון ושכלול של יחידת ייצור המים GENius החדשנית והמובילה בתחומה. יחידת ייצור המים הרשומה כפטנט קנייני, מאפשרת למוצרי החברה לייצר מי שתייה ישירות במקום השימוש וניתן לפרוש אותם באופן מידי. מוצרי החברה מיוצרים במיגוון גדלים, אינם צריכים להתחבר לצנרת מים, אלא למקור חשמל בלבד. הקידמה הטכנולוגית של ייצור המים בפתרונות של Watergen מאפשרת הצבה ושימוש של הציוד בטמפרטורה של מעל 15 מעלות ומעל 20 אחוז לחות בלבד.

“טכנולוגיית ייצור מים מהלחות שבאוויר היא הפתרון המוביל והמשמעותי כיום לייצור מי שתייה לצריכה מקומית ומהירה לבעיית המחסור במי שתייה טריים בעולם”, מסבירים ב-Watergen. “המשימה והחזון שלנו הם לספק פתרון למי שתייה טריים ובטוחים לאנשים בכל העולם, לפי דרישה ובעלויות נמוכות. יתרון משמעותי שיש לנו הוא איכות המים. המים שלנו מיוצרים במשך כל היום, הם טריים לחלוטין וגם כאשר הם מאוחסנים – הם נשמרים בסחרור דרך מנורת UV בטמפרטורה של 5 מעלות, מה ששומר על איכות המים ברמה הגבוהה ביותר המוכרת היום”.

2מחולל מים מהאוויר של ווטרג'ן במטבח ביתי

מכשיר המייצר מי שתייה מהאוויר של Watergen במטבח ביתי

ייצור מי שתייה מהאוויר מתאים למקומות ציבוריים בערים, כפרים, מרכזים מסחריים, בתי ספר, בתי חולים, משרדים, בנייני מגורים, בתים פרטיים, בסיסי צבא, האנגרים לאחסון או לתיקון ציוד, אתרי בנייה, מכרות, וגם לשימוש במשרדים. מי השתייה המיוצרים מהאוויר הם נקיים, טריים, צלולים במיוחד, משפרים את איכות החיים, ומצילים את הבריאות ואפילו את חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם.

בחצי השנה האחרונה סופקו מוצרי Watergen, בשיתוף של מכון ערבה, ל-3 בתי חולים בעזה, שחיים במחסור חמור של מי שתייה. בקמבודיה הוצבו 4 מכשירים בבתי חולים, ו-2 מכשירים נוספים הותקנו בצפון-מערב המדינה, באזור שספג הצפה קשה ופינויים של מאות אלפי אנשים מבתיהם. בשנה האחרונה הותקנו מכשירים עבור מכבי האש באוסטרליה, באוניברסיטה באוזבקיסטן, בפיליפינים, אינדונזיה, תאילנד, איחוד האמירויות, סנגל, ניז’ר, פולין, ונצואלה, צ’ילה, קוסטה ריקה, מקסיקו, ארגנטינה ועבור צבא ארה”ב.

מוצרי החברה אף הוצגו בתערוכת החדשנות CIIE בסין וזכו להתעניינות יוצאת דופן. בנוסף, Watergen, World Vision וחברת Ford משתפות פעולה מעל כשנה באספקת מי שתייה, בעזרת הציוד של החברה, לאזורים גיאוגרפיים גדולים ומרוחקים בדרום אפריקה הסובלים ממחסור במי שתייה.

ב-Watergen יש את צוות המומחים לטיפול במים המתקדם בעולם, האחראי על פיתוח ציוד וטכנולוגיות לטיפול ובקרה על איכות המים. במעבדת המים של החברה יש את ציוד בדיקת המים המתקדם ביותר בעולם.

סטארט אפ ישראלי מנצח בדרך לכבוש את העולם

“ווטרג’ן” הוקמה לפני 12 שנה על ידי צוות ישראלים שהתמקד בפיתוח מכשירי מים מהאוויר למגזר הצבאי. ב-2016 נרכשה החברה על ידי איש העסקים הישראלי מיכאל מירילשווילי, שהביא עימו לחברה תנופה גדולה של השקעות ופיתוח טכנולוגי. עדכון האסטרטגיה, בדגש על צרכנים ביתיים, הביא לפיתוח מוצר ביתי ומשרדי שיושק בחודשים הקרובים. החברה נמצאת בפיתוח מוצרים נוספים לשוק הביתי והמשרדי. החברה מונה כיום 85 עובדים, ממוקמת בפתח-תקוה, ומייצרת בארה״ב, באירופה, בסין ובישראל.

של מהאוויר של ווטרג'ן בקמבודיה

מכשיר המייצר מי שתייה מהאוויר של Watergen בקמבודיה

ב-2018 פיתחה החברה מערכת המייצרת מים לשתייה לעולם הרכב (מכוניות, אוטובוסים ומשאיות) לשתי מטרות – מים לשתייה ולהכנת קפה לנוסעי הרכב; ומים לשטיפה של עשרות החיישנים הרכב האוטונומי העתידי של העולם. כיום, מפתחת Watergen מערכות לייצור מים עם יצרני הרכב המובילים בעולם עבור הרכבים האוטונומיים. החברה פיתחה מערכת לייצור מים ברכבי After Market, כמו קרוואנים ובתים ניידים, המפיקה כ-30 ליטר מי שתייה ליום.

לחברה שלושה מוצרים מרכזיים: שני מכשירים לצריכה יומית עבור אלפי צרכנים ביום שמייצרים 6,000 ליטר ו-900 ליטר מים לשתייה ביום; ובר מים ביתי/משרדי שמייצר 22 ליטר מים ביום, כפתרון לשוק הצרכני ולעסקים קטנים ובינוניים. מוצרי חברה נוספים יושקו לשוק הביתי והמסחרי בסוף 2021.

האוכלוסייה בעולם ב-30 השנים הקרובות הולכת לקפוץ מ-7.3 מיליארד איש ל-9.7 מיליארד איש. “הביקוש למי השתייה צפוי לצמוח ב-50%”, מסבירים ב-Watergen. “המצוקה כבר קיימת. היא כאן. אנו כבר בתוך הבעיה. ‘ווטרג’ן’ באה לפתור את זה”.

4עושים מים מהאוויר

;
Font Resize
Contrast