https://rootavor.com/wp-content/uploads/2019/11/מיכל-גדול.jpg

מיכל הקטנה על המאבק באלימות נגד נשים: “הקטינו אותי, דרכו עליי וגם גרמו לי לא להתרגש מזה”

כוכבת הילדים מיכל ויצמן הודתה בראיון כי היתה בעבר קורבן לבן זוג מתעלל שנהג להפליא בה את מכותיו. לרגל יום המאבק באלימות נגד נשים שחל אתמול, העלתה מיכל פוסט אמיץ שבו כתבה: “אחרי שהקטינו אותי ודרכו עליי וגרמו לי אפילו לא להתרגש מזה, מהמקום הכי נמוך הזה הבטחתי לעצמי שזו הפעם האחרונה שזה קורה ושאין שום סיכוי בעולם שאי פעם אפתח תלות במישהו, ובטח שלא בגבר”. תקשיבו לה

מיכל ויצמן

מיכל ויצמן: “כל שיתוף נותן עוד כוח לעוד ועוד אנשים לדבר ולא לשמור בבטן”. צילום: אינסטגרם

קשה עדיין להתאושש מהמאמר שפרסמה אתמול ג’ודי ניר-מוזס שלום ב”ידיעות אחרונות”, לרגל יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, על חברה שלמדה איתה לפני 40 שנה וביקשה להיפגש איתה. אותה חברה היתה פעם מלכת הכיתה, אך מתברר כי נישאה לאיש עסקים מפורסם שהפך אותה לשפחה. הוא לא נתן לה לעבוד מחוץ לבית ולא לצאת מהבית ללא אישורו, הוא התקין מצלמות בכל פינה בבית כדי לעקוב אחריה, הוא השפיל והקטין אותה והוא נהג להכות אותה נמרצות ואחר כך לאנוס אותה.

כשג’ודי שאלה אותה למה היא לא ברחה על נפשה, ענתה שההורים שלה לא נתנו לה. דווקא הם, שאמורים להגן עליה, אמרו לה שזה אסון לפרק את המשפחה. שלא נורא אם תקריב את עצמה. נשים, צאו מהזוגיות הזו מיד אחרי המכה הראשונה, כתבה ג’ודי, אין שום סיכוי בעולם שהיא האחרונה. אני מתחננת, אל תשתקו. אל תעברו לסדר היום.

אלימות נגד נשים, מתברר, מתרחשת גם בבתים שבחיים לא היינו מאמינות שזה יקרה בהם. זה קרה גם לכוכבת הילדים מיכל ויצמן (מיכל הקטנה) – כיום נשואה באושר, אם לארבעה ילדים ובהריון חמישי – שחשפה לפני כשנתיים כי היתה בעבר קורבן לבן זוג מתעלל שנהג להפליא בה את מכותיו. לרגל יום המאבק באלימות נגד נשים שחל אתמול, העלתה מיכל פוסט אמיץ שבו כתבה:

“יום המאבק באלימות נגד נשים! זה נוגע לי בנקודה מאוד רגישה וכבר מזמן כולם יודעים מה עברתי, חשפתי והתמודדתי עם תופעות הלווי של הלפני ושל האחרי. ובוודאי שאני לא היחידה. בעולם שלנו, עם יד על הלב, אין כמעט אשה אחת בעולם שלא עברה את מה שאני עברתי. זה מתחיל מהמוכר במכולת, עם ההוא ששורק לך ברחוב ומפנק באיזו הערה. זה לא רק הבעל המתעלל או האבא המתעלל, זה כל היום וכל הזמן, בכל מקום, בכל מקום עבודה, וזה המצב לצערי הרב.

“אחרי שהקטינו אותי ודרכו עליי וגרמו לי אפילו לא להתרגש מזה, מהמקום הכי נמוך הזה הבטחתי לעצמי שזו הפעם האחרונה שזה קורה ושאין שום סיכוי בעולם שאי פעם אפתח תלות במישהו, ובטח שלא בגבר. בכנות, אין בי אמון, הוא נשבר ואבד וזו התמודדות יומיומית שלי.

“אבל זה גם הדבר היחיד שגרם לי לעזור לעצמי! לחבק את עצמי, להושיט יד לעצמי, לקום על הרגליים וללכת! לעבוד כל יום הכי קשה שאני יכולה בללמד את עצמי לא לשתוק ולבלום באופן מידי כל ניסיון להקטין אותי. עידן האשה הכנועה שבי חלף והתפנה מקום לאשה חזקה יותר, חכמה יותר ומאוהבת יותר! בעצמה!.

“אני במקום הראשון! אני לא מתחרטת לרגע על אף שלב בהתבגרות של האשה החזקה שבי. אני מבינה ומקבלת גם את מיכל הקטנה והכנועה ומבינה שבשביל להיות מי שאני היום, כנראה הייתי צריכה לעבור את זה .וכל עצב או חרטה או כעס כלפי עצמי הוא בהחלט לא מקובל.

“וזה לא משנה מי אני, דמות ציבורית, מזכירה, רופאה, אמא לעשרה – כולנו, כנשים, צריכות להיות שם אחת בשביל השנייה. לשתף, לספר, לחשוף. זה הדבר הכי קשה בעולם אבל כמות הכוח שאני קיבלתי מנשים אחרות, מלדעת שאיכשהו גרמתי להן לחשוב על ‘לקום וללכת’, או אפילו גרמתי להן להרגיש לרגע לא לבד – רק זה היה שווה את זה! את כל הטוקבקים, את כל הטלפונים והרעש – זה נתן לי עוד יותר כוח, להאמין בעצמי ולהאמין בנו הנשים בעולם הזה.

“כל שיתוף נותן עוד כוח לעוד ועוד אנשים לדבר ולא לשמור בבטן, נותן עוד ביטחון לאחרים. ומי ייתן וזה גם ירתיע וירחיק את כל זה מאיתנו. שתמיד נרגיש ביטחון להיות מי שאנחנו ללא יוצא מן הכלל”.

Font Resize
Contrast