https://rootavor.com/wp-content/uploads/2020/05/טיפים-לעבודה-מהבית-גדול.jpg

עובדות מהבית? 10 טיפים טובים שיסייעו לכן להפיק את המקסימום מבלי לאבד את הדעת

יותר ויותר אנשים עובדים כעת מהבית בגלל מגיפת הקורונה. אם אתן לא מתכוננות ליום עבודה, היום שלכן לא באמת מתחיל. במקום לעבוד מהבית, אתן פשוט בבית, עם צ’ק-אין מדי פעם בעבודה. אז איך עושים את זה נכון? לפניכן מספר רעיונות איך להפיק את המרב מעבודה בבית!

1טיפים לעבודה מהבית

Photo by Annie Spratt on Unsplash

ארגנו חלל עבודה ייעודי

אל תעבדו מהמיטה, אל תעבדו מהספה, אל תעבדו מהמטבח. נסו למצוא פינה מתאימה עם שולחן שישמש כשולחן כתיבה, שעליו ניתן להניח את המחשב, כלי כתיבה וכל מה שאתן זקוקות לו. הכי חשוב להגדיר בבירור את החלק של הבית שבו מתרחשת העבודה. זה יגרום לכן לבצע את העבודה בפועל כשאתן שם, אך באותה מידה יעזור לכן להתנתק מהעבודה כשתסיימו אותה. כשאתן עובדות מהבית אתן תמיד בבית – אבל אתן גם תמיד בעבודה. עליכן להימנע בכל מחיר מהפיכת כל הבית או הדירה לחלל עבודה אחד. אל תשכחו לנקות מדי יום את פינת העבודה, בטח בימי הקורונה.

התעמלו לפני תחילת העבודה

נצלו את השעה בבוקר, שבדרך כלל הייתן מבלות בדרך כדי להגיע למשרד, לשיעורי אימון בבית או מחוצה לו. אתן יכולות ללכת על אימון כושר בעזרת אפליקציות ושיעורים ביוטיוב, או לצאת החוצה לריצה או להליכה. אנדורפינים יכולים לעשות את כל ההבדל בשעות הבוקר ויסייעו לכן להתחיל יום עבודה בערנות ובנחישות. אם אתן לא טיפוס של בוקר, נסו לעשות אימון של 20 דקות סביב ארוחת הצהריים.

התקלחו והחליפו בגדים

זה מפתה להתגלגל מהמיטה ולהתנפל ישר על המחשב הנייד שלכן בפיג’מה. אבל כדאי שתדעו שמדובר במלכודת. אם אתן לבושות לשינה, יהיה הרבה יותר קשה לגרום למוח להתחיל ביעילות את יום העבודה. מומלץ להתחיל כל בוקר, בין אם התעמלתן או לא, בשיגרה שהיתה לכן כשעבדתן מחוץ לבית. צחצחו שיניים, התקלחו והתלבשו (לא חייבות אאוטפיט רשמי, חשוב בעיקר לבחור בבגדים נוחים). חוץ מזה, כדאי להיות מוכנות אם מישהו יפתיע אתכן בזום מפתיע.

ארגנו את הבית בבוקר

כאשר אתן עובדות מהבית, אתן מבינות פתאום כמה מטלות ופרויקטים מחכים לכן: מדיחי כלים שזקוקים לפינוי, מגירות מבולגנות שדורשות התארגנות, צעצועים פזורים של הילדים. מומלץ לעשות סידור ביתי זריז מדי בוקר – מסידור המיטות ועד לשטיפת הכלים – כדי לא לתת ליותר מדי עבודות בית לחלחל לשעות העבודה. זה מונע הסחות דעת ודחיית משימות ויאפשר לכן לעבוד בשקט.

אל תשכחו להציב גבולות

אתן עשויות לגלות שאנשים אחרים העובדים מחוץ לבית, נוטים להאמין ש”עבודה מהבית” פירושה “לא עובדת בכלל”, והם יתקשרו או ישלחו אליכן הודעות באקראי עם שאלות/ דאגות/ שכר דירה וכו’. תשובות כמו “אני אעבוד עד חמש ואוכל לשוחח מאוחר יותר!”, או “אתקשר אליך שוב בהפסקת הצהריים שלי” – בדרך כלל עובד. בכל מקרה, השתדלו לא להפוך את העבודה הביתית לעבודה סביב השעון, כל היום והלילה.

גבשו אסטרטגיות עם “הקולגות” החדשים

אם אתן עובדות עכשיו בבית, לצד בן זוג שעובד גם הוא מהבית, עליכן להבהיר מראש את חוקי העבודה בבית כדי להגביל מתח ולחץ מיותרים ולהיות יעילים ככל האפשר. מומלץ לערוך פגישה מדי בוקר, להסתכל ביומני העבודה, לבדוק שיחות חשובות או פגישות זום ולנסות לתאם את העבודה ביניכם, כך שלא תפריעו זה לזה.

התנתקו מהמדיות החברתיות

אין ואף אחד לא מונע ממכן לבדוק את המדיות החברתיות – פייסבוק, אינסטגרם, או טוויטר – אבל רצוי לעשות זאת בשעה קבועה, נגיד בבוקר או בצהריים, ולא להיכנס אליהן עם כל “פוש”. הזכירו לעצמכן כי אתן אמורות לעבוד ולא לרענן את דף הבית של “וואלה” או להסתכל על כל פוסט חדש שהעלו החברים הכי טובים שלך. כמובן, שתוכלו להתעדכן בכל מה שתרצו לאחר סיום יום העבודה.

ותרו גם על הטלוויזיה

אף אחד מאתנו לא טוב בעבודה עם רעשי רקע של טלוויזיה. כל צפייה בטלוויזיה תגזול מכם דקות עבודה ארוכות ויפגעו בכושר הריכוז שלכן. זה תקף גם למשחקי וידיאו, לרדיו, לספרים – כל דבר חוץ ממוזיקה. העיקרון הוא: אם לא הייתן עושות את זה במשרד, אל תעשוה את זה בבית כשאתן עובדות. גם זה חלק מהגדרת הגבולות לעבודה ביתית.

צאו החוצה מדי פעם

רבים מהעובדים בבית סובלים מבדידות ומתגעגעים לחבריהם לעבודה, כי הכל נמצא על אותו רצף – בלי יציאה מהבית, בלי חשיפה למזג האוויר, בלי נסיעה לעבודה ובלי לפגוש אנשים. הפתרון: כל יציאה מהבית היא כנראה התחלה טובה. מדי כמה ימים אפשר לבלות לפחות כשעה בבית קפה (לכשיפתחו), זה שינוי נוף, תירוץ טוב לקבל אוויר צח, ומספק מעט אינטראקציה אנושית עם אנשים. אם אתן מתגעגעות לפגישות המאולתרות ולשיחות הצדדיות שמפיצות רעיונות קטנים לפרויקטים גדולים, תוכלו לקבוע מדי פעם פגישות עם קולגות, גם אלו שעובדים מהבית וגם אלה שנותרו במשרד. בנוסף, כמובן, מומלץ לשמור על מערכות היחסים שלכן עם בני משפחה וחברים ולמצוא זמן לפגוש אותם. גם כלב יכול לעזור. אם יש לכן כלב, אתן צריכות לצאת איתו החוצה וזו עוד דרך להתרעננות.

הכינו את החטיפים שלכן

אתן בבית ואתן הולכות לנשנש ללא הרף. ההליכה למזווה או למגירת החטיפים היא משהו שאתן חייבות למנוע מעצמכן. הכינו לכן מראש נשנושים בריאים, כמו ירקות ופירות חתוכים, חטיפי אנרגיה, או שייקים בריאים. כמו כן, מומלץ לבשל כמות מספיקה של ארוחת צהריים שתספיק לפחות לעוד יומיים. אתן יכולות גם להיות יצירתיות יותר ולהכין כריכים בריאים שישביעו אתכן וימנעו מכן אכילה לא מבוקרת.

תמונה למעלה: Photo by Georgia de Lotz on Unsplash

;
Font Resize
Contrast