https://rootavor.com/wp-content/uploads/2019/07/ברוק-גדול.jpg

תופעה: 10 כוכבות שעברו את גיל 50 ואומרות “לא” לניתוחים פלסטיים ולבוטוקס

נכון שהוליווד מתוחת פנים, מוזרקת בוטוקס ומנופחת שפתיים, אבל יש גם תופעה מנוגדת: לשמור על מראה טבעי, וכן גם על הקמטים. הנה 10 כוכבות שעברו את גיל 50 ואומרות לא לניתוחים פלסטיים ולבוטוקס

לורן האטון

לורן האטון, 75: שמרה על הרווח בין השיניים ועל הקמטים

לורן האטון, 75, מי שהיתה אחת הדוגמניות המובילות בשנות ה-70 וה-80 ושנודעה ברווח בין שיניה שהפך לסמל המסחרי שלה, כיכבה לפני מספר שבועות בפריז בתצוגת ההוט קוטור של “ולנטינו” לחורף 2019/20, כשהיא צועדת על המסלול בשמלה ירוקה, במעיל אוברסייז ובכפפות אדומות. האטון, בניגוד להרבה דוגמניות מתקופתה, שמרה על מראה טבעי ונראה כי היא שלמה עם עצמה ועם הגיל שלה. אגב, לפני שנה כיכבה האטון בסרט של הקומיקאית איימי שומר, “מרגישה פצצה”, שעסק בתעשיית היופי, מה שהיווה הזדמנות נהדרת ללהק לסרט את הדוגמנית בת ה-74 אז, שלא מפסיקה להיות מבוקשת כבר כמה עשורים בזכות מראה מצודד, רווח מפורסם בין שתי השיניים הקדמיות והתבגרות טבעית ונינוחה.

מריל סטריפ

מריל סטריפ, 70: “הזרקת בוטוקס יוצרת מראה קפוא ומגוחך”

מריל סטריפ, שחגגה לא מכבר יומולדת 70, היא אחת השחקניות העסוקות והמוערכות בהוליווד ואחת הדוברות הנחרצות נגד ניתוחים פלסטיים, למרות שיש הטוענים כי עברה ניתוח למתיחת צוואר. בעבר דיברה נגד טיפולים קוסמטיים כמו הזרקת בוטוקס ומילוי קמטים, וטענה שהם יוצרים מראה קפוא ומגוחך. בראיון סיפרה: “בתחילת דרכי במשחק, הייתי מוטרדת מכל החרדות שיש לשחקנית צעירה ולאנשים צעירים בכלל. האם האף שלי ארוך מדי? האם אני שמנה מדי? האם אני נכשלת מבחינה חברתית? אבל אחרי כמה זמן את פשוט מותשת כבר והופכת להיות מי שאת. לקח לי הרבה שנים להיות מי שאני ואני רוצה לשמור על זה”.

גוליה רוברטס

ג’וליה רוברטס, 51: “זה מצער שאנחנו חיים בחברה מעוותת ומבוהלת”

ג’וליה רוברטס, 51, מודה שניסתה פעם להזריק בוטוקס ונשבעה לא לעשות את זה שוב. האשה היפה מייחסת את המראה שלה, שהוא מדהים לגילה, לאורח החיים הבריא שהיא מנהלת בחווה שבה היא מתגוררת עם בני משפחתה, לגנים טובים, ולא לניתוחים פלסטיים. עובדה: לפני שנתיים המגזין “פיפל” בחר בה כאשה היפה ביותר בעולם בגיל 49! בעבר אמרה רוברטס: “זה מצער שאנחנו חיים בחברה מעוותת ומבוהלת, שבה נשים לא נותנות לעצמן הזדמנות אפילו לראות כיצד הן היו נראות כמבוגרות. אני רוצה ששלושת הילדים שלי יידעו מתי אני כועסת, מתי אני עצבנית, מתי אני מאושרת ומתי אני מתבלבלת. אחרי הכל, הפנים שלך מספרות סיפור, וזה לא צריך להיות סיפור על הנסיעה שלך למנתח הפלסטי”.

דיאן קיטון

דיאן קיטון, 74: “לא עשיתי מעולם ניתוח פלסטי, אבל אני אף פעם לא אומרת ‘לעולם לא'”

השחקנית הזכורה מסרטו האייקוני של וודי אלן “אנני הול” כבר בת 74, והיא לא עברה אף ניתוח קוסמטי מימיה. עם זאת, דיאן קיטון אינה מתחייבת שלא תרצה לעבור ניתוחים פלסטיים בעתיד. נכון לעכשיו, היא חיה בשלום עם הגיל שלה, לא מנסה להסתיר כלום, ואפילו מרכיבה רוב הזמן משקפי ראייה, שלא בדיוק מעניקים לה מראה צעיר יותר. לדבריה, “המחשבה שלי על ניתוחים פלסטיים היא כזו: לא עשיתי מעולם ניתוח פלסטי, אבל אני אף פעם לא אומרת ‘לעולם לא'”.

ג'וליאן מור

ג’וליאן מור, 58: “רוצה לשחק נשים בכל נקודות הזמן בחייהן”

ג’וליאן מור, 58, מעולם לא עברה ניתוחים פלסטיים וסבורה שאין טיפול קוסמטי שיכול לעצור את תהליך ההתבגרות. עם זאת, היא אינה מגנה אנשים שעברו ניתוחים פלסטיים ומכירה בכך שניתוחים פלסטיים תורמים להרגשה כללית טובה. “כולם צריכים לעשות מה שהם מרגישים הכי טוב בשבילם”, אמרה בראיון. “אישית, לא עשיתי שום דבר. חשוב לי להיות מסוגלת לשחק נשים בכל נקודות הזמן בחייהן. אני לא אוהבת טיפולים שמקפיאים את הפנים בזמן. גם אני לא משתגעת מהרעיון להזדקן, אבל זה חלק מהחיים. כשאנשים מנסים לעצור את תהליך ההתבגרות, זה תמיד מסתיים באסון”.

אמה תומפסון

אמה תומפסון, 61: “נשים בשנות ה-60 לחייהן לא צריכות להיראות כמו בשנות ה-30 לחייהן

גם השחקנית הבריטית בת ה-61 מתנגדת בקולניות לניתוחים פלסטיים, והיא אף חברה לשחקניות רייצ’ל וייז וקייט ווינסלט וביחד הקימו את “הליגה הבריטית נגד ניתוחים קוסמטיים” והתחייבו שלא לעבור ניתוחים פלסטיים בעתיד. אמה תומפסון חושבת שהוליווד אשמה בהפעלת לחץ רב מדי על נשים כדי להיות צעירות יותר ועם עור חלק יותר. לדבריה, “נשים בשנות ה-60 לחייהן לא צריכות להיראות כמו בשנות ה-30 לחייהן. והאמת, גם אם הן רוצות – זה לא יכול לקרות. גם אם עברת ניתוח פלסטי לעולם לא תיראי 30 שנות פחות”.

ברוק שילדס

ברוק שילדס ולורן האטון

ברוק שילדס עם לורן האטון

ברוק שילדס, 54: “אני מפחדת להיראות כמו הג’וקר בסופו של דבר”

ברוק שילדס, 54, פרצה לתודעת הקהל העולמי כבר בגיל 12 כשהשתתפה בסרט “ילדה יפה”. מאז צמחה לנגד עינינו, עשתה סרטים, סדרות טלוויזיה וגם דגמנה. בשנת 2010 הודתה השחקנית והדוגמנית האמריקאית כי עשתה בעבר טיפולי בוטוקס, אולם היא חוששת מטיפולים נוספים. “אני רוצה לעבור טיפול בלייזר כדי להעלים את הקמטים שלי, אבל אני צריכה למצוא משהו שהתוצאה שלו נראית קלילה. מפחדת להיראות כמו הג’וקר בסופו של דבר”. לזכותה ייאמר, כי היא שמרה על מראה הגבות שלה, שהפכו לסמלה המסחרי, על השיער העבות שלה ועל החיוך שחושף שיניים מושלמות.

הלן מירן

הלן מירן, 73: “שחקניות רבות מאבדות תפקידים משום שהעור שלהן מתוח מדי או נפוח מדי”

להלן מירן, 73, אין בעיה עם הגיל שלה. כבר שנים שהיא שוברת סטריאוטיפים ומוכיחה שאשה יפה בכל גיל. בגיל 65 הצטלמה השחקנית הבריטית בעירום למגזין “ניו-יורק” והוכיחה שהיא חיה בשלום עם הגוף שלה. בשנה שעברה כיכבה על שער המגזין האמריקאי “אלור”, שעסק כולו בשבירת סטריאוטיפים. מירן הסכימה לצילומים בתנאי שלא ייעשה שימוש בפוטו שופ ולא ינסו לטשטש לה את הקמטים. בתחילת השנה, רגע לפני שהחלה להתארגן לטקס האוסקר ה-91 שהתקיים בהוליווד, העלתה מירן לאינסטגרם שלה תמונה עם שיער רטוב ופנים נקיות מאיפור, שחשפו את הקמטים, שלדבריה, הרוויחה ביושר. לדבריה, “שחקניות רבות מאבדות תפקידים משום שהעור שלהן מתוח מדי או נפוח מדי”.

נעמי ווטס

נעמי ווטס עם חברתה הטובה ניקול קידמן

נעמי ווטס, 50: “אני חייבת להיות מסוגלת להעביר סיפור עם הפנים שלי”

נעמי ווטס האוסטרלית, 50, נראית נפלא, היא נגד ניתוחים פלסטיים, אבל לא שוללת בעתיד הזרקת בוטוקס. “אישית, אני מרגישה שקשה לי לעשות בוטוקס”, הסבירה בעבר. “מצד שני, לפעמים אני חושבת שאני צריכה את עזרת הזריקות. כמו כולם, גם אני רוצה להיראות הכי טוב שאני יכולה, אבל אני משחקת דמויות שונות בסרטים שצריכות להתאים לגיל שלי. אני חייבת להיות מסוגלת להעביר סיפור עם הפנים שלי והזרקת שונות לפנים יכולות לפגוע ביכולות ההבעה שלי”.

קייט בלנשט

קייט בלנשט, 50: אינה מרגישה בנוח להטיף לנשים אחרות בנושא

קייט בלנשט, 50, היא מתנגדת ידועה לניתוחים פלסטיים. השחקנית האוסטרלית דיברה לא פעם בגלוי על פחדיה מניתוחים פלסטיים ומהשפעתם בטווח הארוך, אבל הצהירה שאינה מרגישה בנוח להטיף לנשים אחרות בנושא. “אני תמיד חושבת מה יהיה סקסי בעוד 10 או 20 שנה. כיום, כשמסתכלים על גבר או אשה בשנות ה-50 לחייהם, כל מה שרואים זה שהם הברישו את השנים שלהם בניתוח וכבר לא ברור מיהם”, אמרה באחרונה.

Font Resize
Contrast