https://rootavor.com/wp-content/uploads/2019/08/כותל-גדול.jpg

תשעה באב: חמישה סיורים מרתקים במנהרות הכותל של הקרן למורשת הכותל המערבי

לרגל תשעה באב, החל היום, לפניכן חמישה סיורים מרתקים במנהרות הכותל של הקרן למורשת הכותל המערבי, החל ממסע לירושלים, דרך מנהרות הכותל ומרכז שרשרת הדורות ועד ביקור וירטואלי בבית המקדש השני. הסיורים מתאימים לכל המשפחה, חלקם רק מגיל 5, והם נערכים על ידי הקרן למורשת הכותל, לקבוצות וגם ליחידים

הכותל המערבי

הכותל המערבי. כאן תוכלו לצאת למסע לעבר של ירושלים

המסע לירושלים: בעקבות קהילות ישראל בעולם

המסע לירושלים מתרחש בחדר מיוחד בן מאות שנים שנחשף באחרונה בתוך מנהרות הכותל. במשך כשעה תוכלו ללוות באופן פעיל את האירועים החשובים שפקדו את היהודים בארצותיהם השונות ולאורך כל התקופות. למעלה מ-150 סרטונים מאפשרים למבקרים להשתתף בקבלת ההחלטות של משפחתם, ולבחור בכל שלב אם להישאר במקום על אף הקשיים, או לקחת שוב את מקל הנדודים כדי להמשיך במסע אל ירושלים. מדובר במסלול אינטראקטיבי בעקבות קהילות ישראל בעולם, שבו תוכלו להתחקות אחר מסלול הנדודים של הקהילה והמשפחה האישית שלכם מאז חרבה ירושלים ועד שובנו אליה במלחמת ששת הימים. מתאים לכל המשפחה. משך הסיור: כשעה.

מנהרות הכותל: מסע אל עברה ופארה של ירושלים

הכותל המערבי, הקיר המערבי התומך את רחבת הר הבית, הוא אחד השרידים המפוארים והמשמעותיים שנותרו בירושלים מימי המקדש השני שחרב לפני כאלפיים שנה. הכותל בשלמותו משתרע על פני על פני כחצי קילומטר, אך רק כ-70 מטרים ממנו חשופים לעין כל. בסיור במנהרות הכותל תוכלו להגיע אל חלקיו הנסתרים של הכותל ולגעת באבניו המקוריות והמיוחדות המספרות את סיפורו של העם היהודי.

כאן תוכלו לבקר במערכת מנהרות תת-קרקעיות, החושפות את עברה ופארה של ירושלים החל מימי החשמונאים, תגלו את גודלו האמיתי של הכותל המערבי, את סודותיו במעמקי האדמה, את קשתות האבן הגדולות, את בורות המים ואת תעלת המים העתיקה המסתיימת בבריכת העפרוני ועוד. הסיור מלווה בדגמים וירטואליים חדישים ונחשב לאטרקציה בינלאומית. מתאים לכל המשפחה (לילדים מגיל 5). משך הסיור: שעה ו-20 דקות.

מרכז שרשרת הדורות: חוליות מהשרשרת היהודית לאורך אלפי השנים האחרונות

סיור קסום ובלתי נשכח במרכז שרשרת הדורות של העם היהודי. המרכז, יצירת מופת ייחודית זוכת פרסי עיצוב עולמיים, מגיש את סיפורו המופלא של העם היהודי לדורותיו ואת הקשר הנצחי שלו לירושלים. במרכז שרשרת הדורות  שמונה אולמות תת-קרקעיים מתקופות שונות, ובכל אחד מהם יצירת אמנות מיוחדת המאפשרת לחוות את ההיסטוריה היהודית בדרך “קצת אחרת”.

היצירה עשויה מלוחות זכוכית במשקל כולל של כ-95 טון המונחים זה על גבי זה ועליהם חרותים שמות של חוליות מהשרשרת היהודית לאורך אלפי השנים האחרונות. באחד החדרים מתגלה מתחת לרגלי המבקרים עולם עשיר של ממצאים החל מימי הבית הראשון. הסיור כולל שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, אוזניות אישיות וכניסה להיכל האור שבו מוצג בטכניקה ייחודית שחרור הכותל על ידי הצנחנים ב-1967. מתאים לכל המשפחה (לילדים מגיל 5). משך הסיור: 45 דקות.

מאחורי הקלעים של הכותל המערבי: חללים תת-קרקעיים מתחת למנהרות הכותל

במהלך עבודות הפיתוח במרחב הכותל המערבי, נתגלו בשנים האחרונות מתחמים תת-קרקעיים חדשים ובהם תגליות מרשימות השופכות אור על קורותיה של ירושלים. סיור זה משלב ביקור בכמה מתחמים שונים ומאפשר הצצה לתקופות רבות – החל מימי הבית הראשון וכלה בימינו. הסיור כולל ירידה אל מתחת למפלס הכותל המערבי ואל חללים תת-קרקעיים שנחשפו מתחת למסלול מנהרות הכותל הקלאסי.

כאן תוכלו לבקר בגשר הגדול, הבנוי מקשתות אבן, שחיבר בין העיר העליונה ובין הר הבית ושעליו עברה אמת המים מבריכות שלמה לבית המקדש. כמו כן, תוכלו להציץ אל חדרים מפוארים מימי המקדש המכילים ממצאים ייחודיים ומרתקים. מתאים לכל המשפחה (לילדים מגיל 5). משך הסיור: שעה ו-10 דקות.

מבט אל העבר: ביקור וירטואלי בבית המקדש השני

לראשונה בישראל, ניתן לסייר בבית המקדש השני בטכנולוגיה מתקדמת של מציאות מדומה. הסיור ב-360 מעלות מאפשר להתרשם מיופיו הארכיטקטוני של המקדש ואף לשמוע את שירת הלוויים. במהלך הביקור חובש כל מבקר משקפת מיוחדת שמחזירה אותו אלפי שנים לאחור ומציבה אותו במרכז החשוב ביותר של העם היהודי – בית המקדש. באמצעות המושבים שהותקנו באתר ניתן לקבל תחושה כמעט מוחשית של בית המקדש בתפארתו. ניתן לצפות בשפות שונות: עברית, אנגלית, צרפתית, ספרדית, פורטוגזית, גרמנית, אידיש, רוסית וסינית. סיור זה מתאים לכל המשפחה מגיל 5 בלבד. משך הסיור: שעה ו-20 דקות.

 

Font Resize
Contrast