fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2021/08/טל-מן.jpg

טל מן הצליחה להוריד 20 ק״ג שהעלתה ב-3 חודשים בעקבות טיפולים בסרטן צוואר הרחם

מן: “תהליך הירידה במשקל לקח לי שנה ושמונה חודשים בזכות 2 תוכניות במרפאה לאורח חיים בריא בשיבא”

1טל מן היום מינוס 20 קג

טל מן היום, מינוס 20 ק”ג: “עליתי 20 ק”ג ב-3 חודשים. זה בלתי נתפס, הרי גם בהריון, כשהעליתי 12 ק”ג זה לקח 9 חודשים”

לפני למעלה משנתיים חשפה טל מן, 47, בעבר דוגמנית ומנחת טלוויזיה וכיום מעצבת תכשיטים, כי חלתה בסרטן צוואר הרחם. המחלה אובחנה אצלה ביוני 2018 בשלב מתקדם. גידול של 6 ס”מ עם גרורות באגן, ממצא מפתיע בהתחשב בעובדה שעברה בדיקות פאפ באופן שוטף ואפילו חוסנה 15 שנה קודם לכן.

לפני שנה פרסמה מן פוסט בפייסבוק של המרכז הרפואי “שיבא” בתל-השומר, שבו גילתה כי במהלך תהליך ההחלמה – שכלל טיפולים קשים של הקרנות, כימותרפיה וברכיתרפיה – נחשפה לתוכנית אימון הבריאות שמציע “המרכז לאורח חיים בריא” בבית החולים שיבא בתל-השומר, המעניקה תמיכה רגשית מקצועית על ידי עמיקם שוובר, עובד סוציאלי ומאמן בריאות; ייעוץ דיאטנית והדרכה לאורח חיים בריא על ידי צוות רב מקצועי.

בסוף השבוע האחרון העלתה מן סטורי מרגש שבו סיפרה איך ירדה 20 ק”ג בשנה ושמונה חודשים האחרונים, אחרי שהעלתה אותם במשך שלושת חודשי המחלה הראשונים, בעקבות הטפולים שעברה. “סטורי אחד עם תמונה בבגד ים מינוס 20 ק”ג הביא הכי הרבה הודעות שקיבלתי בחיים”, כתבה מן. “מעבר למחמאות מחממות הלב, קיבלתי אין סוף שאלות איך עשיתי את זה”.

אז איך היא באמת עשתה את זה? מן: “הסיפור הוא כזה: במהלך הטיפולים  ולאחר הניתוח, עליתי 20 ק”ג ב-3 חודשים. זה בלתי נתפס, הרי גם בהריון, כשהעליתי 12 ק”ג זה לקח 9 חודשים ולגוף היה זמן להתרגל ולהתחזק על מנת לשאת את המשקל.

2טל מן פלוס 20 קג

טל מן, פלוס 20 ק”ג: “עליתי בקצב מטאורי משקל אדיר. זה סיוט שאני לא מאחלת לשונאים שלי”

“וכאן, עליתי בקצב מטאורי משקל אדיר. זה סיוט שאני לא מאחלת לשונאים שלי. מעבר לחוסר האונים של ההשמנה, אלה כאבי תופת!!! ברור שהרגשתי שאני עולה וניסיתי לעצור את זה, הורדתי כמויות, הורדתי בצק, הורדתי סוכר והמשכתי לעלות, כמה מתסכל… גם להיות בדיאטה קפדנית וגם לראות את המשקל ממשיך לעלות.

“נכנסתי לשתי תוכניות ב’שיבא מדיקל’: התחלתי טיפול במרפאה לאורח חיים בריא אצל עמיקם שוובר, ועוד מסלול במרפאה להשמנת יתר אצל האנדוקרינולוגית דר’ גבי ליברמן והדיאטנית דפנה פכטר.

“בואו נתחיל מהסוף. אין סודות ואין קסמים. צריך לסתום את הפה ולעשות ספורט. בחצי שנה הראשונה עשיתי כל מה שאמרו לי ולא ירדתי גרם, אבל העלייה נעצרה! לא עליתי במשקל.

“מודה שאז לא ראיתי את זה כך, הייתי כל כך מתוסכלת… אכלתי לפי הספר (ספר המתכונים המעולה של חלי ממן), שהוא עשיר, מגוון ומשמח. המנות לא שיעממו אותי. כל בוקר, בלי לוותר לעצמי, עליתי על המסילה להליכה. 7 ימים בשבוע. בלי וויתורים ובלי הנחות. ועדיין חצי שנה המשקל תקוע.

“אחרי 6 חודשים התחלתי לראות ירידה איטית, אבל המגמה היתה נכונה וזה נתן לי בוסט מטורף של אנרגיה ונחישות להמשיך. היום, שנה ושמונה חודשים מהשיא, חזרתי למשקל שלי.

3טל מן לפני שחלתה

טל מן, לפני שחלתה: “עכשיו, חזרתי לעצמי, אני עפה על עצמי וכל כך גאה בדרך שעברתי

הטיפים של טל מן

“יש כמה טיפים שאני יכולה לתת:  כשמתחילים תהליך כזה, חשוב להסתכל עליו כמרתון ולא כספרינט. להבין שזה תהליך ממושך שמצריך שינוי באורח החיים, בדרך החשיבה, חיזוק באיפוק, התמדה ונחישות.

“אין קיצורי דרך, אין קסמים. זו עבודה קשה. על אחת כמה וכמה עם שינויים מטורפים שהגוף שלי עבר מכניסה פתאומית וחדה לגיל המעבר והפסקת עישון.

“חשוב לקבל תמיכה מאנשי מקצוע. לא רק הכוונה בתפריט, אלא לליווי של רופא, ליווי מנטלי, תמיכה ברגעי משבר. זה מאוד אינדיבידואלי אבל כל כך חשוב למצוא את המסגרת המתאימה לכל אחד.

“עכשיו, חזרתי לעצמי, אני עפה על עצמי וכל כך גאה בדרך שעברתי. זה סיפוק אדיר. אני בשלב של שמירה על המשקל הנוכחי, שזה משהו חדש שאני לומדת, כי אם לרגע אירדם בשמירה הוא יתחיל לטפס שוב.

“בתמונות – אותה גברת מינוס 20 ק״ג בשנה ושמונה חודשים”.

;