fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2020/10/אופירה-וברקו-גדול.jpg

מופע האימים שניצח אפילו את טראמפ: איך הפך העימות בין מירי רגב לברקוביץ’ לפיצוץ ענקי?

התקרית בתוכנית “אופירה וברקוביץ'” הפכה במהרה לוויראלית והרשת געשה. קבלו את התגובות בעד ונגד. לשמוע ולא להאמין

1אופירה וברקו צילום קשת 12

שרת התחבורה מירי רגב באולפן של “אופירה וברקוביץ'”. צילום: “אופירה וברקוביץ'” קשת 12

הראיון עם מירי רגב ב”אופירה וברקוביץ'” בערב שישי רשם לתוכנית נתון שהוא שיא השיאים ברייטינג שלה: 13.2%. מאז עלתה תוכניתם של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ’ לאוויר ערוץ 12 בנובמבר 2017 היא רק עולה ועולה – ברייטינג, בבאזז וגם בצעקות.

הצעקות לא דילגו גם הפעם. באמצע הראיון, בהפוגה קלה בין השאלות, שרת התחבורה החליטה לתקוף את ברקו על התבטאותו בשבוע שעבר, כשטען בפני ח”כ מיקי זוהר כי הליכוד הוא “ארגון פשע”. “תתבייש לך”, זעמה רגב, “הלוואי ותגיע לרבע מהמוסר שלנו”, והשוותה אותו בנשימה אחת למשמיצי הליכוד בעבר – דודו טופז (“צ’חצ’חים”) ויאיר גרבוז (“מנשקי קמעות”).

הראיון התלהט והגיע לטונים צורמים: “כל עוד אנחנו נהיה בשלטון”, איימה רגב, “אתה לא תאמן את נבחרת ישראל. אני אעשה את הכל, בכל מקום בו אהיה. עד שלא תתנצל בפני הליכודניקים לא תהיה המאמן של ישראל. תתנצל בפני מיליון וחצי ליכודניקים שקראת להם חברים בארגון פשע”.

מכאן ואילך, אופירה לא התערבה. ברקוביץ’, בניגוד להרגלו, שמר על קור רוח וענה: “התכוונתי רק אלייך ואל כל הלהקה שלך, להקת מלוקקים”. מיד עם תום הראיון הוצפו הרשתות החברתיות בעשרות אלפי תגובות בפייסבוק, באינסטגרם ובטוויטר, חלקם אף דרשו מברקוביץ’ לתבוע את רגב על האיום קבל עם ועדה.

רגב עצמה, יש לציין, מיהרה מיד עם יציאתה מאולפן הטלוויזיה אל מכוניתה, ושם בעזרת העוזרת שלה העלתה סרטון שבו אמרה: “אני בדרכי חזרה הביתה לאחר ראיון מאוד קשה אצל אופירה וברקוביץ’. הגיע הזמן לא להפקיר את הזירה הזאת ולענות להם כמו שצריך.

“לא יכול להיות שהם יכנו מיליון וחצי ליכודניקים ‘חברים בארגון פשע’. לא יכול להיות שכל מה שאנחנו עושים מול אילוצים מאוד מורכבים במשבר הקורונה הם מסיתים כנגד הממשלה, מספיק עם זה. הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן, לענות להם ולא לפחד. וכן, להרים את הקול כשצריך להרים את הקול, כי לא הגיוני שהפכו אותנו לשק אגרוף. אני מאוד מקווה שהם לא יערכו את הראיון הזה, וכמו שהוא הם ישדרו אותו לציבור הישראלי”.

הראיון, כמובן, שודר במלואו. התגובות ברשתות היו קשות, כאילו לא מדובר בערב חג, כאילו אין קורונה, אין סגר ואין שריפות ברחבי הארץ. הראיון רק חידד את הפילוג והשיסוע בקרב התומכים והמתנגדים. לסרטון של רגב היו, אגב, למעלה מ-36,000 תגובות.

היו שתמכו ברגב, אבל הם לא היו הרוב, גם לא בפייסבוק שלה. לצד תגובות כמו: “אופירע ופחקוביץ’ זו תוכנית שנועדה אך ורק להתנגח וללכלך על הימין ועל ראש הממשלה. הם חושבים שרק מה שהם חושבים הוא נכון, הם צועקים ונובחים מבלי לתת זכות דיבור למרואיינים”, בלטו תגובות קשות גם מצד בוחרי ליכוד.

אחד ממצביעי הליכוד כתב: “אבל זה בדיוק מה שאתם – ארגון פשע! שנים הייתי בליכוד, שנים תמכתי בביבי. אבל בשנים האחרונות המסקנה היא שהשלטון משחית! הוא מתנהל כראש ארגון פשע שפוגע בכולנו ואת חברה בכירה בארגון. הנה מקום לגאווה”.

ועוד אחד: “גם אני ליכודניק וגם מיליון וחצי אחרים הם לא ארגון פשע, רק אתם שיושבים בראש מנותקים ממה שקורה בחוץ. הכל אצלכם אינטרסים אישיים בלי מחשבה על האזרח הקטן. אתם ממשלה של בושה!!! מצטער שבחרתי בכם!!!”.

והיו את אלה שמחו על האיום שברקוביץ’ לא יקבל מינוי כמאמן נבחרת ישראל. תגובה 1: “ברקו, אמרת שהליכוד הוא ארגון פשע, מירי באה לאיים בפומבי שאם לא תתנצל היא תדאג שלעולם לא תהיה מאמן… יש יותר ארגון פשע מזה?”. תגובה 2: “אז כדי להוכיח שהם לא ארגון פשע בכירה בליכוד מאיימת על מגיש שלא יקבל מינוי מקצועי בגלל דעותיו. השתכנעתי“.

2מירי רגב בשמלה של דרור קונטנטו צילום יחצ מאושר לשימוש

מירי רגב: “לא יכול להיות שכל מה שאנחנו עושים מול אילוצים מאוד מורכבים במשבר הקורונה הם מסיתים כנגד הממשלה, מספיק עם זה. צילום: יח”צ דרור קונטנטו

ומה אמרו אנשי תקשורת?

גיא פלג, כתב המשפט של חדשות 12 וחבר קרוב של ברקוביץ’: “כן השרה רגב, במדינות שבהם נאשמים בפלילים מנסים לחסל חוקרים ותובעים – פועל ארגון פשע”.

דן מרגלית: “מירי רגב אינה ראויה להיות שרה. יש לאסור עליה לדבר עם כל מי שיש לו יד ורגל (וכדורגל) בבחירת מאמן הכדורגל של ישראל בעתיד. היא גם טיפשה גדולה אם אינה מבינה מה השתלחותה באייל ברקוביץ’ אומרת עליה ועל המשטר שהיא סמלו”.

רון קופמן: “בצער רב וביגון קודר, החלטתי לתמוך באייל ברקוביץ’ למאמן נבחרת ישראל. אין לו אישיות של מאמן, הוא חסר ניסיון מינימלי, וגם איתו לא נגיע לכלום. הסיבה היחידה לתמיכתי היא ההזיה בדמות ‘המחוננת’, שבכסילותה ואווילותה, משוכנעת שהיא קובעת. אז זהו שלא, היא רק עוד שפחה של ביבי”.

אריאנה מלמד: “כשאייל ברקוביץ’ התגזען על חברי כנסת ערבים, הגשתי תלונה במשטרה על הסתה לגזענות. כתבתי לפחות 5 ביקורות קטלניות על התנהגותו בתוכנית. לפני שנובחים מהפוזיציה כדאי לבדוק עובדות. לא עשית את זה”.

לוסי אהריש: “לאלו שמאשימים בפוזיציה ומנסים להסית את הדיון על ברקוביץ׳ שלא מוכן שיהיו ערבים בנבחרת אם הם לא שרים את ההמנון, זה לא הדיון, גם אם תהדהדו אותו מיליון פעם! שרה במדינת ישראל איימה בשידור על מגיש בטלוויזיה שאם לא יעשה כדברה היא תדאג שישלם… וזאת סחיטה באיומים, וככה מתנהלים עבריינים”.

ליאת רון, כתבת ופרשנית בגלובס: “הצפון מלקק פצעים אחרי השריפה, חלק מהתושבים לא יכולים לחזור הביתה, ומדינת ישראל עם מירי רגב ואייל ברקוביץ'”.

אביב גפן: “מירי, התבלבלת, את כבר לא שרת הספורט. במקום לאיים עליו שלא יאמן את ישראל, את צריכה לאיים עליו שתדרסי אותו עם רכבת ישראל”…

ח”כ יאיר גולן ממרצ: “רגב מאיימת, זוהר מאיים, אמסלם משקר באופן קבוע, וביבי נאשם בפלילים. ארגון פשע לכל צורך ועניין, עם דון, בכירים וחיילים ממושמעים. תזכרו, זה אף פעם לא נגמר טוב. חבל שאנחנו לא חיים בסרט”.

שר התקשורת יועז הנדל: “זה לא ימין. ‏נגמרו ימי הפנקס האדום ולא יהיו פה פנקסים אחרים. ‏בישראל ימנו מפכ”ל, מאמן כדורגל או פקידים במשרד התקשורת אך ורק לפי הכישורים ולא לפי מידת הצייתנות הפוליטית. ‏מיקי ומירי נגמרו המשחקים, בדרך כזו או אחרת, יהיה פה שלטון ימין ממלכתי שמתעסק רק בטובת המדינה ולא בטובת המנהיג”.

גם גיא פינס הצטרף לחגיגה ובפייסבוק של רגב כתב: “לצהוב כזה אפילו אנחנו לא ציפינו. למתעניינים – הקטע המלא אצלנו בעמוד”.

אתמול בערב הודיע ברקוביץ’ כי יעמיד את עצמו לבחירה לתפקיד המאמן הלאומי הבא. בתגובה מסר שר הספורט חילי טרופר: “משרד הספורט תחתיי יתנהל באופן ממלכתי וענייני. הפוליטיקאים והפוליטיקה יישארו בצד ומאמן לאומי לנבחרת ישראל ימונה בצורה מקצועית בלבד. שווה לחזור על מה שאמור להיות בסיסי: עמדה פוליטית מסוימת לא צריכה להיות קשורה לתפקיד מאמן הנבחרת. אני מציע לכולם להימנע מכל אמירה שמנסה להתערב בהליך בחירה לתפקיד מקצועי בתחום הספורט”.

וזה לא נגמר: אמש הודיעה רגב כי לא תופיע יותר בתוכנית “אופירה וברקוביץ'” עד שברקו לא יתנצל בפני הליכודניקים וקראה לכל חבריה לסיעה לנהוג כך. המשך בטוח יבוא.

;
Font Resize
Contrast