fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2021/02/10סרטי-אהבה.jpg

לרגל ולנטיין דיי: 10 סרטי האהבה הכי רומנטיים שאסור לכן להחמיץ

קבלו את הסרטים שעשו לנו חם, ולא רק בלב – מ”רוחות של תשוקה” ועד “לשבור את הגלים”

1אודרי הפבורן ורקס הריסון בגבירתי הנאווה

אודרי הפבורן ורקס הריסון ב”גבירתי הנאווה”

גבירתי הנאווה (1964)

אודרי הפבורן ורקס הריסון בדרמה מוזיקלית רומנטית על-פי מחזהו של ברנרד שואו. הסרט, בבימויו של ג’ורג’ קיוקור, הפך לאייקון קולנועי על אף מחאותיה של התנועה הפמיניסטית העולמית. עלילת הסרט נסובה סביב פרופסור היגינס (הריסון) המתאהב בלייזה דוליטל, מוכרת פרחים פרחחית (הפבורן), מלמד אותה איך מדברים ואיך מתנהגים (“תגידי: ירד ברד בדרום-ספרד הערב”) והופך אותה לאשה כלבבו. הפבורן היפהפייה היא הכי לייזה דוליטל שאפשר להיות והריסון זכה באוסקר בקטגוריית השחקן הראשי והסרט קטף עוד שבעה אוסקרים.

2הרומן שלי עם אנני

וודי אלן ודיאן קיטון ב”הרומן שלי עם אנני”

הרומן שלי עם אנני (1977)

קומדיה רומנטית שביים על ידי וודי אלן, שאף כתב את התסריט יחד עם מרשל בריקמן. אלו, בסרטו המפורסם ביותר, מגלם בדרן יהודי בשם אלבי סינגר המתאהב באנני הול בגילומה המופלא של דיאן קיטון בתפקיד חייה. סינגר רואה את עצמו כדמות המובילה במערכת היחסים ומתקשה לקבל את ביטויי העצמאות של אנני הול. הסרט סוקר מספר שנים במערכת היחסים המורכבת שלהם. אחרי שנים רבות וויכוחים רבים, הזוג מבין שהם שונים זה מזו, ונפרדים. אבל זה לא הסוף. הסרט זכה ב-4 פרסי אוסקר בהם לסרט הטוב ביותר, קיטון כשחקנית והתסריט והבימוי לאלן.

3כשהארי פגש את סאלי

מג ראיין ובילי קריסטל ב”כשהארי פגש את סאלי”

כשהארי פגש את סאלי (1989)

הסרט, שכבר הפך לקאלט, עוסק ביחסיהם של הארי (בילי קריסטל) וסאלי (מג ראיין) לאורך 12 שנים – מפגישתם הראשונה, עד לשתי פגישות אקראיות שלהם בשנים שלאחר מכן, וכלה במערכת היחסים שהתפתחה ביניהם לאחר הפגישה השלישית. הסרט מנסה לענות על השאלה האם גבר ואשה יכולים להיות חברים או שמא הסקס יפריע לחברות ביניהם. סרט זה זכור במיוחד בזכות הסצינה ב”מעדניה של כץ” שבה סאלי מפברקת אורגזמה לעיני כל הסועדים.

4רוחות של תשוקה

בראד פיט ואנטוני הופקינס ב”רוחות של תשוקה”

רוחות של תשוקה (1994)

סרט רומנטי ומרגש של הבמאי אדוארד זוויק, בכיכובם של בראד פיט ואנטוני הופקינס. תקציר האירועים: טריסטן (פיט), הוא בנו של קולונל מזדקן, אי שם בהרי הרוקי של תחילת המאה הקודמת. טריסטן הוא נער פרא, בעל רוח חופשית, המתאהב בבחורה היפה שמביא אחיו הביתה. העניינים מסתבכים, הבחורה רוצה את האח בחזרה, אך הם מוותרים על אהבתם למען שלמות המשפחה. בסוף, מישהו מת. תראו בעצמכן.

5על תבונה ורגישות

אמה תומפסון וקייט וינסלט ב”על תבונה ורגישות”

“על תבונה ורגישות” (1995)

סרט שביים אנג לי ומבוסס על רומן של ג’יין אוסטן מ-1811. השחקנית אמה תומפסון כתבה את התסריט ומככבת בסרט בתפקיד אלינור דאשווד, וקייט וינסלט מגלמת את אחותה הצעירה, מריאן דאשווד. כאשר מיסטר דאשווד נפטר הועבר כל רכושו כירושה לבנו מנישואיו הראשונים, מה שהותיר את אשתו השנייה ואת שלוש בנותיהם חסרות כל. הסרט משרטט את קורות הבנות אלינור, מריאן ומרגרט, את חרדת הקיום שלהן, אהבותיהן ואכזבותיהן, אבל הן מצליחות להתגבר על הכל בעזרת, נכון, תבונה ורגישות.

6אמילי ווטסון בלשבור את הגלים

אמילי ווטסון ב”לשבור את הגלים”

לשבור את הגלים (1996)

סרטו של הבמאי לארס פון טרייר מביא את סיפור אהבתם של בס (אמילי ווטסון), החיה בקהילה נוקשה וסגורה בחוף מרוחק בסקוטלנד, וליאן, איש העולם הגדול, החושף בפניה עולם של תענוגות ורגשות שאינם מוכרים לה. יאן הופך למשותק בעקבות תאונה, וכשהוא מבין שלא יוכל להיות שוב מאהבה של בס, מבקש שתיקח לעצמה מאהב, תשתפו בחוויותיה המיניות וכך תחייה את אהבתם ותעזור להחלמתו. סיפור אהבה קורע לב על אהבה גדולה, וההקרבה שנובעת ממנה.

7ג'וליה רוברטס ויו גראנט בנוטינג היל

ג’וליה רוברטס ויו גראנט ב”נוטינג היל”

נוטינג היל (1999)

סרט רומנטי של הבמאי רוג’ר מישל, בכיכובם של ג’וליה רוברטס ויו גראנט, הנחשב לאחת הקומדיות הרומנטיות המצליחות ביותר בעולם. וויליאם טאקר  (גראנט) הוא צעיר בריטי יפה תואר שהחיים לא ממש פינקו אותו. אשתו עזבה אותו, חנות ספרי המסע שלו לא ממש רווחית ושותפו לדירה הוא הבחור הכי מרחף ומטונף בעיר. אבל כל זה עתיד להשתנות ביום שבו נכנסת לחנות אנה סקוט (רוברטס), כוכבת קולנוע אמריקנית יפהפייה השוהה בלונדון לרגל צילומי סרט חדש. בפגישה הראשונה ביניהם היא קונה ספר. בפגישה השנייה הוא שופך עליה מיץ תפוזים. ועם התחלה כל כך מבטיחה, כיצד יתכן שלא תהיה פה פגישה שלישית?

8ריאן גוסלינג ורייצ'ל מק'אדמס בהיומן

ריאן גוסלינג ורייצ’ל מק’אדמס ב”היומן”

היומן (2004)

דרמה רומנטית תקופתית העוקבת אחר קורותיהם של זוג אמריקאים צעירים שנפגשים בקרנבל בארה”ב בשנות ה-40 של המאה הקודמת, ומתאהבים באופן נואש. רוצה הגורל, ודרכם נפרדת עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, כשהגבר, נוח קלהון (ריאן גוסלינג) מגויס למלחמה לצד בעלות הברית. הם שבים ופוגשים זה בזו רק כעבור שבע שנים, כשנוח חוזר מהמלחמה, ומגלה להפתעתו הרבה שאהובתו, אלי נלסון (רייצ’ל מק’אדמס) כבר מאורסת לגבר אחר. הגם שברור מאליו שלאלי יש עדיין רגשות רבים וחזקים כלפי נוח, לא ברור אם היא תבצע את הקפיצה המתבקשת חזרה לזרועות האהבה הגדולה של חייה.

9גאווה ודעה קדומה9

קירה נייטלי וקרי מאליגן ב”גאווה ודעה קדומה”

גאווה ודעה קדומה (2005)

בסיפורה של ג’יין אוסטן על החיים באנגליה במאה ה-19, גברת בנט מקווה להשיא את בנותיה לג’נטלמנים מצליחים, כולל מר דארסי שזה עתה הגיע לאזור. קירה נייטלי, טאלולה ריילי, רוזמונד פייק, ג’נה מלון וקרי מאליגן משחקות את חמש האחיות לבית בנט, והחיים שלהן משתנים כשלביתם מגיע בחור עשיר בשם מיסטר בינגלי (סיימון וודס), מלווה בחברו הטוב מיסטר דארסי (מאתיו מקפיידן). כאשר בני החבורה חשים שיש אהבה באוויר, העלילה נשזרת ברכילויות ובסקנדלים קטנים המגובים בהומור המעודן של אוסטן.

10ללכת בדרכך

אמיליה קלארק וסם קלאפלין ב”ללכת בדרכך”

ללכת בדרכך (2016)

סרט דרמה רומנטי ומרגש בכיכובם של אמיליה קלארק שמוכרת גם בתור “חאליסי” מ”משחקי הכס”, והשחקן יפה התואר סם קלאפלין, על פי רב המכר של ג’וג’ו מויס. הסרט מביא את סיפורה של לואיזה קלארק (אמיליה קלארק) שמטפלת בגבר צעיר ועשיר (סם קלאפלין), שנותר משותק בארבע גפיו לאחר תאונת דרכים. לואיזה, שיש לה חיבה לבגדים ססגוניים במיוחד, מגיעה לטירה שבה מתגורר וויל טריינר עם הוריו, ומנסה להכניס שמחה, צבע ומשמעות לחייו. אך וויל, כך מתברר לה בהמשך, כבר מאס בחייו, לא מקבל את שיגרת חייו החדשה בכיסא הגלגלים, ומחליט ללכת על המתת חסד בשווייץ. לואיזה, כמובן, מנסה להפוך את ימיו האחרונים למאושרים, הופכת לחברת נפש שלו ובהמשך לאהובתו, אף הסוף המר בלתי נמנע. אבל אחרי הכל יש גם הפתעה, בפריז, העיר שוויל כה אהב, שאליה מגיעה לואיזה ומגלה כי השאיר לה חלק ניכר מירושתו כדי שתתחיל חיים חדשים וטובים יותר.

;
Font Resize
Contrast