fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2021/03/איך-תבחרי-מנתח-פלסטי.jpg

רוצות להתרענן בחגים? קבלו את 8 הדיברות איך לבחור נכון מנתח פלסטי

דר’ עמוס לויאב, מומחה בכיר בכירורגיה פלסטית ומנהל רשת מרפאות כללית אסתטיקה, מסביר ומפרט

1איך תבחרי מנתח פלסטי

צילום יח”צ

מתעניינות לשדרג את המראה? “אנחנו חווים עלייה משמעותית בכמות הפונים לניתוחים פלסטיים בכל הארץ, וזה מתחבר למגמה כלל עולמית”, מסביר דר’ עמוס לויאב, מומחה בכיר בכירורגיה פלסטית ומנהל רשת מרפאות כללית אסתטיקה. “אנשים חיים יותר, ורוצים להרגיש טוב יותר עם עצמם, אז הם פונים לעולם האסתטיקה, בעיניי זה מבורך”.

מה תוכל לייעץ למטופלים רגע לפני שהם נכנסים “מתחת לסכין”?
חשוב להבין כי עולם הניתוחים האסתטיים לא מספיק מפוקח על ידי המדינה וישנם מומחים מטעם עצמם שמציעים טיפולים וניתוחים שונים ומשונים. אנחנו אספנו 8 עצות שיכולות לעשות סדר בתחום ואנחנו ממליצים לפעול על פיהן:

גשו לפגישת ייעוץ עם רופא מומחה בתחום

הגעתן למסקנה שאפשר לפתור את הבעיה שלכן רק באמצעות ניתוח פלסטי? גשו לפגישת ייעוץ מקדימה עם רופא מנתח בתחום. הוא יוכל להמליץ מניסיונו מהו הניתוח המתאים ומהן התוצאות הריאיליות ביותר. יש לוודא כי המנתח הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, והעדיפו מומחה החבר ב”איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית” עם תעודה המעידה על תחום ההתמחות שלו.

הפגישה צריכה להיות הזדמנות בעבורכן “לבחון את המנתח”, להתרשם מהמקצועיות שלו ומהדרך שהוא מתאר את התהליך כולו – על הסיכונים הכרוכים בניתוח, דרך ההחלמה והקשיים הצפויים לכן עד להשגת המראה המשופר והרצוי. לא כדאי לבחור באיש מקצוע שנראה לכן לא אמין או אחד שממליץ לכן על הליך שאתן לא מאמינות שאתן צריכות לעבור.

השתמשו בשיקול הדעת שלכן

אם למשל אתן נתקלות ברופא שמביע יותר התלהבות מכן לעשות את הניתוח, זה עלול להעיד על גישה בעייתית. במקרה כזה כדאי לבדוק מיהו המנתח שמולכן ולהקשיב גם לתחושת הבטן וגם לראש. “אני יכול להעיד כי אצלנו במרפאות כללית אסתטיקה, הרופאים שלנו דוחים כמעט שליש מהפונים לניתוח פלסטי שכן התלונה או הפגם שהמטופלים רצו לתקן נחשב קטן מדי ולא בטוח שניתוח יביא להם את התוצאה לה הם מצפים”.

2דר עמוס לויאב צילם אילן בשור

דר’ עמוס לויאב, מומחה בכיר בכירורגיה פלסטית: “במקום לראות תמונות של ‘אחרי’, בקשו לקבל גם תמונות של הצלקות שצפויות לכן לאחר הניתוח”. צילום יח”צ: אילן בשור

בידקו מהו תחום המומחיות

כדאי להבין כי אין דבר כזה ‘פלסטיקאי’. אנחנו ממליצים לברר היטב היכן למד המנתח שמולכן ואיפה הוא עבר התמחות ובאיזה תחום. בנוסף בקשו לדעת כמה ניתוחים הוא כבר ביצע בתחום הזה. כך תוכלו להסיק שאצל מומחה בניתוחי פנים לא כדאי לעבור ניתוחי חזה.

חפשו המלצות בעלות ערך

היזהרו לא ללכת שולל אחרי פרסומות ונסו לבחון את הנתונים עד כמה שניתן. ברחבי הארץ וברחבי הרשת יש כל מיני מכונים שמציעים את “הרופא שלהם”. אנחנו ממליצים להגיע למומחה בעל שם שאפשר לקבל עליו המלצות ממנותחים שהיו אצלו בעבר וגם בעזרת קבלת חוות דעת שנייה מרופאים אחרים.

חפשו אמת בפרסום ואמת בצילומים

כל מי שעוסק בעולם הניתוחים, בין אם זה בתחום האסתטיקה או אפילו בכירורגיה כללית יודע שאין הצלחה של 100% לאורך שנים. בניתוחים קיימים סיכונים ולעיתים (גם אם לעיתים רחוקות) התוצאה של הניתוח לא תואמת לכוונה המקורית. לכן, כאשר מגיעים לרופא מסוים לא כדאי “להסתנוור” מהתמונות שמוצגות באלבומי ההצלחות שכן אף אחד לא יראה לכן את הניתוחים שלא הצליחו. במקום זאת בקשו לקבל תמונה מלאה יותר ולקבל תמונות של הצלקות שצפויות לכן לאחר הניתוח.

הקפידו על תיאום ציפיות

הדרך הטובה ביותר להיות שלמות עם הניתוח שאתן מתכוונות לעבור היא לערוך תיאום ציפיות מדויק עם הרופא המנתח. אתן תגדירו את טווח הציפיות שלכן מהניתוח והוא בתגובה יצטרך להסביר לכן עד כמה הן ריאליות ויכולות להתממש במציאות, וגם איזה מחיר גופני זה ידרוש מכן.

לכל דבר יש מחיר

עולם הניתוחים הפלסטיים מציע טווח רחב מאוד של מחירים. התעריף של הליך הוא פועל יוצא של רמת המורכבות שלו, המוסד הרפואי שבו הוא מתבצע, הניסיון והמוניטין של המנתח עצמו ולא פחות חשוב – טיב החומרים והאבזרים שבהם הוא משתמש. היזהרו כשאתן נתקלות בהצעת מחיר נמוכה מאוד, אך זכרו כי גם מחיר גבוה אינו בהכרח ערובה להצלחה.

בררו מי מפקח על הטיפול

אחרי שביררתן שהמנתח שמולכן הוא חבר ב”איגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית”, בדקו גם מי הארגון שמפקח על הפעילות של המוסד שבו הוא עובד. כך תוכלו להיות בטוחות שהרופא משתמש בחומרים איכותיים ותוכלו לדעת שיש לכן גב רפואי אם משהו חלילה ישתבש לאורך הדרך.

;