fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2020/09/ספרים-חג-גדול.jpg

5 ספרים מרתקים שכתבו נשים: רבי מכר מומלצים במיוחד לימי הסגר

איזה סוד מסתתר מאחורי הנישואים שהתפרקו? ומה קורה למשפחה שמתעמתת עם בחירות העבר? המלצות ספרים של “רות עבור” ליום הכיפורים ולימי הסגר

ברוכה הבאה לחיים שלך

עטיפת הספר “ברוכה הבאה לחיים שלך”

כשארבעה חברים מפעם נפגשים

זה בדיוק הדבר שהם לא רצו. לחזור לחור שגדלו בו. ליישוב הקטן והחם שאין בו צל. להתמודד עם מה שנהיה מהם. ומה באמת נהיה מהם, אחרי עשרים שנה לפחות שלא ראו זה את זה? ספירת המלאי לא מסעירה: אחת חד-הורית עם חולצה ספוגה בחלב, אחד שחקן עולב בסדרות ילדים שבקושי רואה את הילדים של עצמו, עוד אחת גרושה שאין דבר אחד בעולם שהיא שמחה בו ועוד אחד שהנישואים התפרקו לו, אבל לו לפחות יש סוד. מה שמתחיל כמפגש מחזור מאולתר של ארבעה חברים מפעם, הופך עד מהרה למופע מסחרר של סודות, האשמות, גופה אחת לפחות וסקס שמוטב היה לוותר עליו. “ברוכה הבאה לחיים שלך” הוא רומן מצחיק ביותר ואכזרי עוד יותר של נטע חוטר, עיתונאית ותסריטאית, שלא עושה הנחות לאף אחד, כי גם החיים לא עושים הנחות. ואף אחד לא מתחתן בסופו כי בואו, בכל זאת צריך סוף טוב.

“ברוכה הבאה לחיים שלך”, מאת נטע חוטר, הוצאת “תכלת”.

חיי השקר של המבוגרים jpg

עטיפת הספר “חיי השקר של המבוגרים”

השקרים והבגידות בחיי המבוגרים

ספריה של אלנה פרנטה הפכו לרבי מכר ברחבי העולם ובראשם “החברה הגאונה”. גם ספרה החדש, “חיי השקר של המבוגרים”, מככב בימים אלה בראש רשימות רבי המכר וב”נטפליקס” כבר מעבדים אותו לסידרת טלוויזיה. גיבורת הספר, ג’ובנה, היתה ילדת שמנת, בת להורים אינטלקטואלים ממרומי נאפולי העילית המעודנת, המעריצה את אביה, שהעניק לה רק אישורים וחיזוקים. הספר מתחיל במשפט המצליף: “שנתיים לפני שעזב את הבית אמר אבי לאמי שאני מכוערת מאוד”. אמירה טראומטית זו מציתה בג’ובנה אובססיה לפגוש את דודתה המוחרמת ויטוריה, שאליה השווה אותה האב. בהשראת דודתה, שמתגוררת בתחתית התחתיות של נאפולי, נסחפת ג’ובנה לחשוף את הצביעויות, השקרים והבגידות בחיי המבוגרים. לאורך השנים הללו מלווה את אירועי הספר צמיד ממיט אסונות שעובר במשפחה בדרכים עקלקלות, האם תוכל ג’ובנה לשמוט את הצמיד הזה מחייה?

“חיי השקר של המבוגרים”, מאת אלנה פרנטה, הוצאת “הספריה החדשה” (ספרי “סימן קריאה” / הוצאת “הקיבוץ המאוחד”).

סודות בית השמפניה

עטיפת הספר “סודות בית השמפניה”

החלטה אחת שמשנה חיים שלמים

אחרי שבעלה עזב אותה לטובת בחורה בת 24, ליב קנט מוצאת את עצמה לבד בדירה ריקה, ללא עבודה וללא ילדים. היא מרגישה שחייה הגיעו למבוי סתום. אבל אז, ללא כל התראה, מופיעה אצלה סבתה האקסצנטרית ופוקדת עליה לארוז מזוודה כי הן עומדות לטוס יחד לפריז. לסבתה יש סיפור מורכב ומסעיר בן עשרות שנים לחלוק איתה. סיפורה מתחיל בחבל שמפאן, 1940: אינס נישאה זה עתה למישל שובו, בעליו של בית שמפניה נודע. אבל הגרמנים פולשים לצרפת, ומישל פונה עורף לנישואיו ומשקיע את עיקר זמנו בתנועת הרזיסטאנס הצרפתית. כעת מישל נמצא בסכנה, והוא לא היחיד. גם מעל ראשם של יהודי צרפת ובהם סלין, אשתו היהודייה למחצה של היינן הראשי בבית שובו, מרחפת סכנה. כשסלין נסחפת בפזיזות לסיפור אהבה מסוכן ואינס משתפת פעולה עם האיש הלא נכון, הן מסכנות את חיי האנשים היקרים להן ואת גורלו של בית השמפניה המחבר ביניהן. “סודות בית השמפניה” הוא סיפור קורע לב על החלטה אחת שמשנה חיים שלמים. זהו ספרה השביעי של קריסטין הרמל הרואה אור בעברית. קדמו לו, בין השאר, רבי-המכר “המתיקות שבשכחה”, “החיים שנועדו לי” ו”כשניפגש שנית”.

“סודות בית השמפניה”, מאת קריסטין הרמל, הוצאת “הכורסא”.

מרינה על הים

עטיפת הספר “מרינה של הים”

האם החיים של מרינה ישתנו?

מחברת רב המכר “הפיתוי של גרייסי” חוזרת בסיפור מסתורי ושובה לב על אהבה, מחילה וסודות מן העבר. “מרינה של הים” הוא רומן סוחף ומרגש על כוחה של האהבה לאחות את פצעי העבר ולחולל שינויים מרחיקי לכת. מחברת הספר סנטה מונטיפיורי מגוללת סיפור שנפרש לאורך ארבעה עשורים ומתרחש בכפרים טוסקניים משכרים ביופיים, עובר בארגנטינה הקצבית ומגיע עד לחופי אנגליה מעוררי הכמיהה. הספר נפתח באיטליה, 1966: פלוריאנה מתאהבת בדנטה, בנו של איש עשיר ורב השפעה, בעליה של וילה המשקיפה לים מחוץ לכפר הטוסקני העני שבו היא חיה, וילה שפלוריאנה תמיד ייחלה לגור בה ביום מן הימים. למרבה הצער, הרומן הזה מחולל משבר שמסכן את כל מה שיקר ללב שניהם. 45 שנה אחרי, אנגליה, 2009: מלון חוף יפה בדבון שבאנגליה נקלע לקשיים כלכליים. מרינה, בעלת המלון, שוכרת אמן שילמד את אורחי המלון ציור במהלך הקיץ. רפאל סנטורו הוא כריזמטי ונבון, בעל כוח משיכה שקט וממגנט. עד מהרה הוא מצליח לאזן את חוסר ההרמוניה המשפחתי ולהפוך את מזלו הרע של המלון. אבל לרפאל יש מטרה נסתרת משלו. האם מטרתו היא להרוס, לפתות, או לאחות את הפצעים? יהיו אשר יהיו כוונותיו, הוא ישנה את חייה של מרינה מן הקצה אל הקצה.

“מרינה של הים”, מאת סנטה מונטיפיורי, הוצאת “ידיעות ספרים”.

איך ללטף קיפוד

עטיפת הספר “איך ללטף קיפוד”

סיפור על אהבה ובגידה

אשה עומדת על רציף הרכבת ומחכה, כשלפתע לוכד את עיניה גבר מוכר ולא מוכר. מישהו שנראה כמו אהוב נעוריה -זה שהפרידה ממנו שברה את חייה לשניים: לפני ואחרי. היא חוזרת הביתה, אל בעלה וילדיה, אבל כל מה שהתאמצה לשכוח חוזר אליה. היא נאלצת להתייצב מול הנערה שהיתה, בת קיבוץ שהתבגרה בסביבה לא מוגנת, ומול אירועים מטלטלים מעברה שעליהם היא משלמת מחיר כבד עד היום. מה יקרה לנישואיה ולמשפחתה כשהיא תתעמת עם בחירות העבר? האם יהיה בה האומץ לשנות את מסלול חייה? זהו סיפור על אהבה ובגידה, על התמודדות עם פגיעה מינית ועל בחירות והחמצות. זהו גם סיפור על משפחה, על הכוח והשבריריות שבה, ועל הדרכים שבהן היא נוכחת גם כשהיא נעדרת. המחברת, מור אסאל, בת קיבוץ כברי, היתה במשך שנים רבות עיתונאית ובלוגרית, ופרסמה שני ספרי הדרכה להורים. כיום היא מדריכת הורים ומלווה בתהליכי התפתחות אישית.

“איך ללטף קיפוד”, מאת מור אסאל, הוצאת “נופך ספרים”.

 

;
Font Resize
Contrast