fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2019/08/עתיד-גדול.jpg

העתיד כבר כאן: מחקרי בריאות חדשים שישנו לכולנו את החיים

מחקרי בריאות חדשים בישראל שישנו לנו את החיים, מהתקן חדשני לחולים בסכנה לאירוע מוחי, דרך דגם של קנה נשימה בתלת-מימד לתכנון הרדמה לניתוח ועד למה שינוי קל במשקל יכול להשפיע על הפוריות. העתיד כבר כאן

1חדש סגירת אוזנית הלב באמצעות התקן חדש

סגירת אוזנית הלב באמצעות התקן חדש

לראשונה בישראל: מענה לחולים בסכנה לאירוע מוחי באמצעות התקן חדשני
יחידת הצנתורים במרכז הרפואי שיבא תל-השומר מציעה טיפול חדש לסגירת אוזנית הלב באמצעות התקן חדש, המאפשר אטימה משופרת לטווח רחב יותר של מטופלים ומעניק מענה לחולים בסכנה לאירוע מוחי. הטיפול מיועד עבור אותם חולים אשר אין להם כל מענה אחר ומביא בשורה אמיתית. פרופ’ ויקטור גויטע, מנהל יחידת הצנתורים: “אני שמח שאנו במרכז הרפואי שיבא נמצאים כיום בעידן שבו באפשרותנו לתת מענה לחולים בסיכון גבוה לאירוע מוחי, שלא יכלו לקבל מענה בעבר. זה בהמשך לרצון שלנו ביחידת הצנתורים לחשוב כל הזמן על פתרונות לחולים שלא היה להם פתרון לפני כן”..

2דר' ולדמיר ורנקין ודר' רות שיילור עם הדגם של קנה בתלת-מימד לתכנון הרדמה

דר’ ולדמיר ורנקין ודר’ רות שיילור עם הדגם של קנה וסימפונות בתלת-מימד לתכנון הרדמה

לראשונה בישראל: הודפס דגם של קנה וסימפונות בתלת-מימד לתכנון הרדמה לניתוח להסרת גידול בריאות בילדה בת 7

בבית החולים איכילוב הודפס דגם של קנה וסימפונות בתלת-מימד לילדה בת 7 במטרה לתכנן ניהול אופטימלי של ההרדמה בניתוח מורכב להסרת גידול סרטני בריאות.

דר’ ולדמיר ורנקין, מנהל יחידת הרדמה לניתוחי לב-חזה בבית החולים, מסביר: “בניתוחים רבים עלינו הרופאים המרדימים להנשים ריאה אחת בלבד במהלך הניתוח כדי לתת תנאים נאותים למנתחים להצלחת הפעולה הכירורגית. עד כה, היו קיימות עבורנו מספר שיטות פולשניות תוך כדי ניסוי וטעייה במהלך הניתוח”.

דר’ רות שיילור, מרדימה בכירה בבית החולים, מדגישה כי “במקרה המדובר, בגלל שהמנותחת היא ילדה קטנה, נוצר חשש שאם נפעל בשיטות הקיימות, עלול להיגרם לילדה נזק כתוצאה מהחדרת אמצעים פולשניים לגרון. כעת, לראשונה בישראל, תוך שיתוף פעולה עם צוות המעבדה לתלת-מימד, בניהולו של דר’ שלמה דדיה, השתמשנו בבדיקת סיטי שעברה הילדה כמקובל לפני הניתוח וחישבנו באופן מדויק את גודל ואורך דרכי האוויר”.

“באמצעות מידע זה, בנינו שחזור מדויק בתלת-מימד של מבנה דרכי האוויר של הילדה, מה שאפשר לנו לתכנן מראש את מהלך הניתוח ולהשתמש בציוד המותאם אישית עבור הצלחת הפעולה באופן המיטבי ביותר למען שלום הילדה”, מוסיף ד”ר ורנקין. הניתוח שבוצע ע”י מנהל מחלקת חזה, דר’ מיכאל פאר, עבר בהצלחה.

3דר טליה גולן

דר’ טליה גולן. תרופה לסרטן השד יעילה גם לטיפול בחולי סרטן לבלב גרורתי

פריצת דרך ותקווה גדולה לחולי סרטן הלבלב
מחקר חדש בשיבא תל-השומר, בהובלתה של דר’ טליה גולן, מנהלת יחידת הלבלב ומנהלת יחידת מחקרים קליניים, מצא כי תרופה לסרטן השד יעילה גם לטיפול בחולי סרטן לבלב גרורתי. סרטן הלבלב נחשב לאחד מסוגי הסרטן הקשים ביתר לאיבחון וטיפול.

4נויה עם אמה שגית וצוות שיבא. משמאל פרופ' דרור מאירוב

נויה עם אמה שגית וצוות שיבא. משמאל: פרופ’ דרור מאירוב

מרכז חדש לשימור פוריות בשיבא תל-השומר

נויה, שעשתה היסטוריה בארץ ובעולם, חגגה באחרונה יום הולדת 14. שגית, אמא של נויה, היא הראשונה בעולם שהרתה ב-2005 לאחר טיפול חדשני של השתלת רקמת שחלה מוקפאת על ידי פרופ’ דרור מאירוב בבית חולים שיבא.

בתזמון מושלם, בדיוק ביום ההולדת של נויה, נפתח בשיבא מרכז מוריס קאהן לשימור פריון בניהולו של פרופ’ דרור מאירוב. מרכז זה מעניק מעטפת שלמה לכל נושא שימור הפוריות בקרב נשים אשר מתמודדות עם האפשרות של אובדן פוריות. מעבר להענקת הטיפולים, המרכז מתמקד במחקר מתקדם והפעילות בתחום היא מהמובילות בעולם. הקמתו של המרכז לשימור פריון התאפשר הודות לתרומתו הנדיבה של מוריס קאהן לאורך השנים.

5פרופ' רונית מכטינגר מומחית לגינקולוגיה, מיילדות ופריון

פרופ’ רונית מכטינגר, מומחית לגינקולוגיה, מיילדות ופריון

שינוי קל במשקל יכול להשפיע על הפוריות!

בימים אלה התפרסם מחקרה של דר’ רונית מכטינגר, מומחית לגינקולוגיה, מיילדות ופריון משיבא תל-השומר, בכתב העת היוקרתי Fertility and Sterility. מטרת המחקר היתה להבין כיצד עלייה ב-BMI משפיעה על איכות הביציות.

ידוע כי השמנה פוגעת בפוריות האשה אך המנגנון לכך לא היה ידוע עד כה. המחקר שנערך ביחידת ה-IVF בשיבא, בשיתוף עם בתי הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת הרווארד, בוסטון, ושל אוניברסיטת קולומביה, ניו-יורק, מצא בראשונה מנגנון אפשרי שבו עלייה במשקל פוגעת בפוריות האשה. החוקרים מצאו כי עליה ב-BMI משפיעה על תהליכים עדינים (אפיגנטיים) בנוזל הפוליקולרי שמקיף את הביצית ומכיל מולקולות החיוניות להתפתחותה. נמצא כי אפילו עלייה של יחידה אחת ב-BMI גורמת לשינוי של מסלולים ביולוגיים הקשורים לגדילת הזקיק ולהבשלת הביצית.

התוצאות יכולות להסביר כיצד אפילו שינוי קל במשקל יכול להשפיע על פוריות האשה. ניתן להניח כי שינוי בתזונה ובהרגלי הצריכה ומעבר להרגלים בריאים יותר, יכולים להשפיע לטובה ולשפר את מצב הפוריות.

;
Font Resize
Contrast