fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2022/06/כנס-כירורגיה-אסתטית.jpg

“אנחנו מודאגים מהסיבוכים. לא כל בעיה של דימוי גוף, ניתנת לפתרון בעזרת ניתוח פלסטי”

דר’ מאיר כהן, יו”ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, מסביר לקראת כנס הרפואה האסתטית שנפתח היום

כנס כירורגיה אסתטית

הצילום באדיבות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית

לצד העלייה הדרמטית בביקוש לטיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים, גובר גם הסיכון לסיבוכים אפשריים. בכנס רפואי לאנשי מקצוע אשר יערך ביוזמת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית, יתקיימו פנלים מיוחדים בתחום. הכנס, שנקרא קונגרס תל-אביב 2022, יעסוק בין היתר בסיבוכים המתרחשים בעיקר בעקבות הזרקות, שאיבות שומן וניתוחים פלסטיים ויערך בימים שלישי ורביעי 7-8.6.2022 במלון “הילטון” בתל-אביב.

לדברי דר’ מאיר כהן, יו”ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית: “אנחנו מאוד מודאגים מהסיבוכים. בעיקר כאלו שנוצרו אצל מטופלים שבחרו לבצע את הניתוח מחוץ לגבולות מערכת הבריאות הישראלית. אנחנו רוצים שהציבור ישקול בכובד ראש את ההחלטה לפני שהוא רץ או טס לניתוח.

“חשוב להבין, שלא כל בעיה של דימוי גוף, ניתנת לפתרון בעזרת ניתוח פלסטי. יש לזכור שבכל ניתוח יש גם סיכונים ותקופת החלמה חיונית שצריכה להתקיים בפיקוח של פלסטיקאי מומחה. לכן ביצוע ניתוח פלסטי מורכב בהרדמה כללית בחו”ל זה סיכון קטלני ממש כמו רולטה רוסית”.

בקונגרס בתל-אביב ישתתפו מרצים מובילים מאירופה ובפעם הראשונה גם רופאים מומחים מאיחוד האמירויות לצד מומחים ישראלים, העומדים בחוד החנית של הרפואה המשחזרת והאסתטיקה בארץ.

הדיונים בקונגרס יערכו בשילוב הצגת מקרים אמיתיים ברוח הסדרה הפופולרית “אסונות מפלסטיק” של ערוץ E, במהלכה הרופאים מתקנים עיוותים וסיבוכים ומשנים את חיי המטופלים.

עוד יתקיימו בקונגרס הרצאות מגוונות בנושא טיפול בנגעי עור וצלקות וכן פאנלים בנושא ניתוחי אף ועפעפיים אשר הפכו למבוקשים בעקבות תופעת צילומי הסלפי ושיחות הזום.

הקונגרס יכלול חמישה כנסים שונים לאנשי מקצוע וביניהם פלסטיקה, אסתטיקה רפואית, שיווק, ייבוא וכן כנס ייחודי ובלעדי המשלב בין עולם הקוסמטיקה והפלסטיקה. בראש הכנסים עומדים בין היתר דר’ רון עזריה, דר’ רועי ענבר, דר’ יוסי פיכמן, דר’ דב קליין, אבי ונציה, בני שפירא ונאוה עינבר.

630,000 הזרקות והליכי אסתטיקה רפואית בשנה

לצד הכנסים, תתקיים תערוכה מקצועית גדולה אשר תכלול מכשור חדשני ומוצרי הזרקה פורצי דרך וכן יערך בנוסף כנס של עמותת הרופאים העצמאיים (ארצ”י) עם פרופ’ רפי קרסו, הממונה על התקציבים באוצר, פרופ’ שוקי שמר, פרופ’ איתמר גרוטו ופרופ’ חגי לוין.

מנתוני האיגוד עולה כי בשנת 2021 בוצעו בישראל כ-630,000 הזרקות והליכי אסתטיקה רפואית וכ-82,000 ישראלים עברו ניתוח פלסטי במערכת הבריאות הציבורית והפרטית בארץ. עוד עולה מנתוני האיגוד, כי שלושת הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר בישראל בשנה האחרונה היו הגדלת חזה, שאיבת שומן וניתוח פלסטי באף.

לצד נתונים אלו, מעדכן האיגוד כי בשנה החולפת טופלו כ-75 ישראלים על ידי רופאי האיגוד לכירורגיה פלסטית בחדרי המיון של בתי החולים הציבוריים ובמרפאות הפלסטיקה בקהילה בעקבות סיבוכים של ניתוחים והליכים  שנערכו מחוץ לגבולות מדינת ישראל. באיגוד מדגישים כי מדובר לרוב בזיהומים קשים ולעיתים בסכנת מוות ממשית או בצלקות קשות לכל החיים.

נתוני האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית לסיכום שנת 2021:

10 הניתוחים האסתטיים הפופולריים ביותר ב-2021

במקום ה-1 – הגדלת חזה (9,000 ניתוחים).

במקום ה-2 – שאיבת שומן לנשים וגברים (7,000 ניתוחים).

במקום ה-3 – ניתוח אף לנשים וגברים (6,000 ניתוחים).

במקום ה-4 – הרמת עפעפיים לנשים וגברים במימון פרטי או סל הבריאות (5,900 ניתוחים).

במקום ה-5 – מתיחת בטן לנשים וגברים (4,200 ניתוחים).

במקום ה-6 – הרמת חזה (3,800 ניתוחים).

במקום ה-7 – מתיחת פנים לנשים וגברים בהרדמה מלאה או מקומית (2,700 ניתוחים).

במקום ה-8 – הקטנת חזה במימון פרטי או סל הבריאות (2,000 ניתוחים).

במקום ה-9 – ניתוח להצמדת אוזניים לגברים ולנשים (800 ניתוחים).

במקום ה-10 – ניתוח גניקומסטיה – חזה נשי אצל גברים (750 ניתוחים).

סך כל סוגי הניתוחים הפלסטיים (כולל רבים שלא הוזכרו פה) – 82,000.

הזרקות והליכי אסתטיקה רפואית בישראל

*מסיכום האיגוד לכירורגיה פלסטית עולה כי במהלך שנת 2021 בוצעו בישראל כ-290,000 טיפולי הזרקות בוטולינום טוקסין (בוטוקס) בקרב נשים וגברים לצורך הפחתה ועידון של הקמטים בפנים.

*בנוסף עולה מסיכום האיגוד כי במהלך שנת 2021 בוצעו כ-110,000 טיפולי הזרקות של חומצה היאלורונית מסוגים שונים למילוי קמטים והוספת נפחים לנשים ולגברים בפנים.

*עוד נערכו כ-230,000 טיפולים שונים של אסתטיקה רפואית בפנים, כמו פילינג רפואי ועוד סוגים שונים המתבצעים לרוב על ידי מנתח פלסטי.

*סך הכל בוצעו כ-630,000 אלף הזרקות והליכי אסתטיקה רפואית.

חשוב לדעת

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית של ההסתדרות הרפואית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

רופאי האיגוד מטפלים בשחזור מומים מולדים, שחזורי שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, ניתוחי מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית.

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה.

כך שבחלוף כ-13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים והניתוחים, ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח: www.plasticsurgery.org.il

;
Font Resize
Contrast