fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2022/11/מאור-תורגמן2.jpg

מאור תורג’מן, המלהק שליהק את נטע ברזילי, קובי מרימי ואלה לי להב, הגיש תביעת לשון הרע

פרקליטו עו”ד גליק: שני מלהקים הרסו את מטה לחמו של תורג’מן והוא נאלץ למצוא פרנסה מחוץ לטלוויזיה

1עו''ד איתן גליק צילום תומר לשר

עו”ד איתן גליק: “התובע קיבל כתף קרה ומוזרה מכל מי שפנה אליו. אף אחד לא היה מוכן להיפגש איתו ולקבלו לעבודה”. צילום: תומר לשר

טונים צורמים בעולם הריאליטי: מאור תורג’מן, המלהק שליהק את נטע ברזילי, קובי מרימי ואלה לי להב, הגיש תביעת לשון הרע נגד שני מלהקים בכירים שעבדו עימו.

במשך שנים חלם מאור תורג’מן מגן יבנה, בוגר להקה צבאית, להשתלב בעולם הטלוויזיה הישראלי. הוא נרשם לקורס מלהקים של “קשת 12”, סיים בהצטיינות, וזמן קצר לאחר מכן התקבל לצוות המלהקים של הריאליטי “הכוכב הבא” ב”קשת 12″.

הכל היה טוב ויפה, עד לאותו אייטם שפורסם עליו במדור הרכילות של “מעריב”, שבעקבותיו מצא את עצמו מנהל תביעת לשון הרע נגד שני מנהלי ליהוק, שאותה הגיש באמצעות עו”ד איתן גליק.

בתביעה נטען, כי במשך ארבע שנים עשה תורג’מן חיל בעבודתו, כשברקורד שלו שורה של ליהוקים מוצלחים, ביניהם קובי מרימי ונטע ברזילי, שייצגו את ישראל באירוויזיון, וגם של אלה לי להב.

עוד נטען, כי בחלוף ארבע שנות עבודה ב”כוכב הבא”, קיבל תורג’מן הצעה לעבור לעבוד ב”אקס פקטור” של המתחרה “רשת”. מכיוון שתורג’מן חיפש את האתגר הבא, ולאור פרסומים שהיו בשעתו, לפיהם הכוכב האמריקאי סיימון קאוול אמור להגיע לשפוט בעונה זו, הוא נענה להצעה.

לדברי עו”ד גליק, דבר המעבר של תורג’מן מ”קשת 12″ ל”רשת” דלף לתקשורת, ועיתונאית הרכילות של “מעריב”, ליאורה, שלחה לו הודעת וואטסאפ, שבה הודיעה לו כי בכוונתה לפרסם במדורה אייטם על המעבר שלו לתוכנית המתחרה, וביקשה את תגובתו. תורג’מן, כך נטען, התייעץ עם מנהלו ב”אקס פקטור”, וזה הכתיב לו את נוסח התגובה, שהועבר לכתבת כלשונו.

באייטם, כפי שפורסם, טוען עו”ד גליק, החליטה העיתונאית, משום מה ועל דעתה בלבד, לכנות את תורג’מן כ”ראש צוות הליהוק של ‘הכוכב הבא'”, כשלתורג’מן עצמו לא היה יד ורגל בתוכנו של האייטם, אלא רק בתגובה ששלח.

לדברי עו”ד גליק, את הנתבעים, י’ ומ’, שני מנהלי ליהוק ב”כוכב הבא”, עובדה זו לא ממש עניינה, והם החליטו לצאת, כל אחד בנפרד, במסע השמצות נגד תורג’מן. “התובע מעולם לא היה מעלה בדעתו להעניק לעצמו תארים וכתרים לא לו”, טוען עו”ד גליק, “כנראה שאמירה זו, אותה המציאה משום מה העיתונאית, הקפיצה לנתבעים את הפיוז, והם החליטו לפגוע בתובע”.

על פי התביעה, הנתבע י’ העלה סטורי לאינסטגרם שלו, שבו כתב כי תורג’מן ניכס לעצמו טייטל, תוך שהוא מכנה את המעשה “עליבות”. על פי התביעה, גם מ’, הנתבע השני, לא ישב בחיבוק ידיים, ובדף פייסבוק בשם “ליהוק ריאליטי”, שאותו הוא מנהל, שהפך לכיכר העיר עבור כל תעשיית המלהקים בארץ, כתב, בין השאר: “לשמחתי הרבה לי, אישית, לא יצא לפטר אותך, מאור תורג’מן, אבל ברור לי שגם אם תהיה המלהק האחרון הפנוי לא אקח אותך ללהק כלום, ואני מתאר לעצמי שגם במקום הנוכחי תוך חודשיים-שלושה ייפרדו ממך לשלום, ומעניין איזה אייטם תוציא אז…”.

לטענת עו”ד גליק, בדברים אלה, “הנתבע מ’ בחר להלבין את פניו של התובע, לפגוע בשמו הטוב, ולמעשה העביר מסר די ברור לכל המנהלים בשוק, שכדאי להם להיזהר מהתובע”.

כשברקע סערת האייטם הרכילותי, התחיל תורג’מן את עבודתו כמלהק ב”אקס פקטור”, אך לטענת עו”ד גליק, מיד בהתחלה הוא חש את תוצאות הפרסום השקרי כנגדו. הוא חש שמנהליו מתייחסים אליו בחשדנות, ותורג’מן נאלץ לעזוב את העבודה, שאמורה היתה לשמש עבורו קרש קפיצה להמשך פיתוח הקריירה שלו בעולם הטלוויזיה בישראל.

עו”ד גליק מוסיף וטוען בתביעה, כי תורג’מן התחיל לחפש עבודה חדשה בתחום הליהוק, אך כ”מצורע בתחום” מצא את עצמו ממודר מכל חברות ההפקה. “התובע קיבל כתף קרה ומוזרה מכל מי שפנה אליו”, נטען בתביעה, “אף אחד לא היה מוכן להיפגש איתו ולקבלו לעבודה. היה ברור שכל המנהלים חששו ממנו, ואפילו לראיונות עבודה הוא לא הצליח להגיע. הייאוש אכל אותו, הוא ידע שבמחי פוסט או שניים, הנתבעים הרסו לו את הקריירה, עליה חלם שנים רבות כל כך, ואותה בנה במשך ארבע שנים”. עוד נטען, כי משכך היו פני הדברים, נאלץ תורג’מן לעזוב את תחום הטלוויזיה, אותו כה אהב ועליו חלם, והשיג עבודה בתחום אחר כשכיר.

בתביעה, באמצעות עו”ד גליק, מתבקש בית המשפט לקבוע שהפרסומים של י’ ומ’ מהווים לשון הרע, להורות להם לפצות את תורג’מן בסכום של 140 אלף שקלים ולחייבם גם בהוצאות המשפט.

בכתב ההגנה הודפים עורכי דינם של י’ ומ’ את טענותיו של תורג’מן, וטוענים כי מדובר בתביעה קנטרנית וטורדנית. לטענתם, מדובר בשורות בודדות, שאינן לשון הרע, שנכתבו מדם ליבם של הנתבעים ובסערת רגשות של ממש. לטענתם הנתבע י’ פרסם את הדברים אך ורק בסטורי של האינסטגרם שלו, שחסום לקהל הרחב, ולכן מספר הצופים הפוטנציאליים בו מוגבל מראש למספר העוקבים שלו, ולא מעבר לכך.

ובאשר לפרסום של מ’ בפייסבוק, נטען בכתב ההגנה, כי הוא נשאר באוויר דקות בודדות בלבד, ובמקומו עלה פוסט מתוקן, שגם הוא נמחק לצמיתות כעבור שעתיים בלבד. עוד נטען, כי בניגוד לטענתו של תורג’מן, הפוסט לא פורסם בדף הפייסבוק “ליהוק ריאליטי”, אותו כינה כיכר העיר של תעשיית המלהקים בישראל”, אלא תחת פרופיל הפייסבוק של מ’, שבו יש כ-2,000 חברים בלבד.

לטענת הנתבעים בכתב הגנתם, לאורך דרכו של התובע בתעשיית הליהוק התהדר הוא בנוצות לא לו, וחמד בעבודתם ובמוניטין של חבריו למקצוע.  השניים טוענים, כי הוא נוהג לזקוף לזכותו את הליהוק המנצח של נטע ברזילי ל’כוכב הבא לאירוויזיון”, אלא שליהוק זה, לטענתם, כלל לא שלו, אלא של מלהק אחר. לעמדתם, מה שפורסם הוא דעתם האישית ואין בו כל בסיס לתביעה, לפיכך, טוענים הנתבעים בכתב הגנתם כי עומדת להם גם הגנת “אמת דיברתי”.

התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בהרצליה.

עו”ד איתן גליק מתמחה בדיני נזיקין, דיבה ולשון הרע, דיני ביטוח, דיני עבודה ודין מסחרי.

https://www.egluck-law.com/

;