fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2022/08/גיין-פונדה2.jpg

בגיל 84 ג’יין פונדה היא הפרזנטורית של H&M Move, ליין בגדי האימון החדש של המותג

פונדה: “לא משנה בת כמה את או מי את או איפה את – הכי חשוב להמשיך לנוע בצורה המתאימה לגיל שלך”

1ג'יין פונדה

ג’יין פונדה בקמפיין ל-H&M Move. צילום: הנס ומוריץ

בגיל 84 זוכה ג’יין פונדה להיות הפנים החדשות של H&M Move, ליין בגדי האימון החדש של המותג, שיושק בעולם ביום חמישי הקרוב. פונדה, שחקנית קולנוע מוערכת וזוכת שני פרסי אוסקר לשחקנית הטובה ביותר עבור תפקידיה בסרטים “נערת הטלפון והבלש” ו”השיבה הביתה”, ידועה גם בשל פעילותה הפוליטית והחברתית ובעיקר בזכות התשוקה שלה לבריאות וכושר.

בשנות ה-80, לפני ארבעים שנה, הוציאה פונדה את קלטת האימון הראשונה שלה, “האימון של ג’יין פונדה”, שחוללה בין לילה מהפכה בכושר הביתי. התרגילים שלה בקלטת לוו בבגדי ספורט ייחודיים, כולל חותלות סרוגות ברישול בגובה הברכיים. “תלבושת אימון עוזרת לך בכושר כי היא מבדילה את הזמן הזה משאר היום שלך וגורמת לך להתרכז באימון”, כתבה פונדה בספר הכושר שלה מ-1981.

כל כך הרבה אנשים התאהבו באימוני הכושר בגלל פונדה, שזה רק הגיוני שהיא הפנים החדשות של H&M Move. את הקמפיין היא מובילה יחד עם ג’אקל נייט, כוריאוגרף נודע (גם של ביונסה), המייצג אף הוא את הקולקציה החדשה, המורכבת מבגדי אימון לכל המגדרים. הסגנונות מקסימים וכל כך סבירים, וזה בדיוק מה שהיינו מצפים מ-H&M.

2ג'יין פונדה וג'אקל נייט

ג’יין פונדה וג’אקל נייט בקמפיין ל-H&M Move. צילום: הנס ומוריץ

קו ה-Move כולל מגוון פריטים, מגרביונים וחזיות ועד לבגדים אקטיביים המיועדים לאימון וריצה, בעוד הפריטים שמציגים פונדה ונייט מקפסולת המונוגרמה, כוללים אימוניות אוברסייז עם לוגו וסטים תואמים טרנדיים. והמחירים, כמובן, סבירים.

“ביליתי הרבה מהחיים שלי לגרום לאנשים לזוז ובאופן טבעי נמשכתי למשימה של H&M Move להניע את כל העולם”, סיפרה פונדה טרם ההשקה. “אני גם מאוד אהבתי את הפילוסופיה שלהם של ‘לבוש תנועה’ על פני ‘בגדי ספורט’. בעיניי, זה לא קשור לספורט או להיות הכי אתלטי. זה עניין לתת לגוף שלך את סוג התנועה שהוא צריך כדי להישאר בריא”.

לדבריה, “להניע את כל העולם, זה משהו שעשיתי הרבה מהחיים שלי. זה פשוט נראה לי הגיוני כי אני כמעט בת 85. כיום אני יודעת, יותר ממה שידעתי בצעירותי, שלא משנה בת כמה את או מי את או איפה את – הכי חשוב להמשיך לנוע בצורה המתאימה לגיל שלך. זה קריטי לחלוטין לתוחלת החיים הבריאה שלך”.

3ג'יין פונדה

ג’יין פונדה בקמפיין ל-H&M Move. צילום: הנס ומוריץ

מאז שאנו זוכרות את פונדה, השחקנית והאקטיביסטית לא הפסיקה לזוז. “כל יום כשאני יוצאת מהמכונית, אני מודה לאלוהים שיש לי ירכיים חזקות, שהתאמצתי לשמור על ירכיים חזקות”, אמרה פונדה למגזין “ווג”. אבל בשיא הרצינות, פונדה, שתהיה בת 85 בדצמבר השנה, עובדת קשה כדי להישאר זריזה – והיא נלהבת להמשיך ולהפוך את הכושר לדמוקרטי כדי שגם אחרים יוכלו.

זו רק דרך נוספת שבה פונדה רוצה לשנות גישות לגבי האופן שבו כולנו נעים במהלך החיים – במיוחד כשאנחנו מזדקנים. בחברה שעדיין מאמינה שהעולם שייך לצעירים, פונדה היא חזון שאיפה של חיוניות בגיל מבוגר. כפי שהיא אמרה פעם, “אתה יכול להיות ממש זקן בגיל 60, ואתה יכול להיות ממש צעיר בגיל 85” – והיא הוכחה חיה.

כמי שזועקת שנים על שינויי האקלים ונאבקת להצלת כדור הארץ, פונדה נשבעה בעבר לא לקנות בגדים חדשים. אז איך שיתוף הפעולה עם H&M תואם את המוסר האישי שלה? על כך ענתה ל”ווג”: “הבטחתי לפני ארבע שנים וקיימתי: אני לא קונה בגדים חדשים. אני פשוט מאמינה שיש יותר מדי צרכנות ואנחנו מבזבזים יותר מדי וזורקים יותר מדי.

4ג'יין פונדה

ג’יין פונדה בקמפיין ל-H&M Move. צילום: הנס ומוריץ

“אני יודע שחלק מהאנשים, מכל מיני סיבות, צריכים להמשיך לקנות בגדים. אז הסכמתי לעשות את זה עם H&M, אבל גם בגלל שהם באמת עושים מאמץ להפוך למותג בר קיימא. הם מחויבים ליצור השפעה חיובית לכוכב הלכת עם שרשרת האספקה המלאה שנעה מעיצוב לייצור ועד חדשנות חומרית למשלוחים, אריזות, למי הם מגיעים, מי עובד במפעלים שלהם ומה התנאים.

“ברגע שהם שכנעו אותי שהם רציניים באמת לטפל בכל זה, הסכמתי לשתף איתם פעולה, כי חשוב שחברה גדולה כמו H&M תהפוך למעגלית. הם שואפים שרוב החומרים שלהם ימוחזרו עד 2030 ויהיו 100% ממוחזרים עד 2040. אז אני חושבת שזה די טוב”.

איך כושר מקדם מיינדפולנס וחיוביות, שכה חשובים לפונדה? “אני באה משורה ארוכה של אנשים מדוכאים”, מגלה פונדה. “אחת הדרכים שבהן אני נמנעת מדיכאון היא באמצעות פעילות גופנית. כשאני זזה, כשאני הולכת, כשאני מתאמנת, הדיכאון דועך. זה ואקטיביזם הם שני הדברים הטובים ביותר לדיכאון מבחינתי. אלא אם כן יש לך דיכאון כרוני, וזה דבר אחר”.

;