https://rootavor.com/wp-content/uploads/2019/09/קול-משפחה-גדול.jpg

הקול נשאר במשפחה: במסע הבחירות 2019 ב’ גם בני המשפחה של המתמודדים נחשפו

אומנם אין הכרעה בבחירות 2019 מועד ב’, אך הקול בטוח נשאר במשפחה: במסע הבחירות הנוכחי גם בני המשפחה של המתמודדים נחשפו, מהילדים ואמו של יאיר לפיד, דרך אחותה של אורלי לוי-אבקסיס ועד בני גנץ ובנו ניר

1יאיר לפיד עם בניו יואב וליאור באוטובוס הקמפיין של כחול לבן

יאיר לפיד עם בניו יואב וליאור באוטובוס הקמפיין של כחול לבן

הבנים שלי יאיר לפיד, יואב וליאור, כיכבו בפוסט מרגש של אביהם, במהלך מסע הבחירות שלו באוטובוס הקמפיין. וכך הוא כתב: “יואב וליאור באו אתמול לאוטובוס הקמפיין. לרגע הרגשתי כמו מי שתולה בגאווה שלט מעל החנות שלו: ‘לפיד ובניו’.

“הם ישבו על הספסל האחורי, יחד עם שי, החברה של יואב, ומשהו הצחיק אותם. אני לא יודע מה. משהו שלא חולקים עם הורים. יואבי ראה שאני מסתכל. “יופי אבא”, הוא אמר. שאלתי מה, אבל הוא לא הסביר. אולי יופי האוטובוס, אולי יופי המסע הישראלי, אולי סתם יופי להיות ביחד.

“אני אוהב את הילדים האלה ואת אחותם הקטנה יותר מאשר את החיים. יואבי עובד בחברת היי-טק. רוב הילד מוח, היתר זקן ג’ינג’י. ליאורי סטודנט באריאל. לומד קרימינולוגיה כי הוא רוצה להיות שוטר. בגיל שבע התחפש בפורים לשוטר ומאז לא שינה את דעתו. ככה הלפידים, כולנו עקשנים.

“הם כאן בשבילי ואני כאן בשבילם. אני לא מכיר הגדרה טובה יותר למשפחה. את כל המסע הפוליטי של השנה האחרונה, עם הספינים והלכלוכים והשקרים וכל הגועל-נפש, אני מסביר לעצמי במשפט אחד: יש לי ילדים. כן, זה עד כדי כך פשוט.

“אם אני יכול להפוך את העולם שלהם לטוב יותר, אני אלך לעשות את זה. אם אני יכול לתת להם מדינה צודקת יותר, הגונה יותר, שמנוהלת בידי אהבה וסולידריות ולא בידי השאלה את מי אתה שונא – אני מוכרח לעשות את זה. הדרך אולי מסובכת, אבל המטרה ברורה. היא שני ילדים שמשהו מצחיק אותם במושב האחורי של האוטובוס.

2אורלי לוי-אבקסיס ואחותה הקטנה טלי

אורלי לוי-אבקסיס ואחותה הקטנה טלי

אתמול, ביום הבחירות, העלתה אורלי לוי-אבקסיס רגע פרטי של טלי אחותה שריגש אותה ברמות מטורפות. לדבריה, זה בדיוק מה שנתן לה את הכוח להמשיך, ללכת עד הסוף עם האמת שלה. וכך היא חשפה בפייסבוק שלה דברים שכתבה לה אחותה: ״ביום הזה, יום הבוחר, אני בוחרת להעלות כאן על הכתב רגע פרטי שלי ובעצם לחלוק אותו עם כלל עם ישראל.

“ככה זה כשאתה גדל בבית של נבחר ציבור. אתה מגלה שהרבה רגעים אישיים ומכוננים בחייך שלך, עוברים דרך נקודות ממשק רבות ומתחברים לנחלת הכלל. ככה זה כשאנשים חשובים ומשמעותיים בעולמך, הופכים לסמל ומקור להערצה, לא רק עבורך, אלא גם עבור אנשים רבים בחברה בה אתה חי, גדל ומתפתח.

“ואתה מבין את גדולתם והשפעתם לא רק עליך, אלא גם על חברה ומציאות שלמה סביבך. אני מבינה שזכיתי באבא ובאחות מיוחדים ונדירים. אז נכון, ההקרבה המשפחתית והמחיר האישי שלנו הוא גדול. אבל חונכנו על ערכים שכשאתה מאמין במשהו, עליך לתת הכל ולהילחם על מנת להשיגו. יהיה המחיר אשר יהיה.

“למדנו את זה מאבא שהראה לנו שהכל אפשרי, אם רק נאמין. אם רק נרצה ונתאמץ. שלימד אותנו לראות את האחר, להיות רגיש לעוולות, למצוקתם של אחרים ולעשות הכל בכדי לעזור, לשנות ולתקן.
להילחם ולהשיג.

“כזו את אחותי הגדולה, אורלי שלי. יש כל כך הרבה לכתוב ולתאר אותך, אבל אני בוחרת לעשות זאת מהעיניים של האחות הקטנה שגדלה לצידך ומביטה בך בהערצה מילדות ועד היום כשאני כבר אשה ואמא. מביטה בך ולומדת ממך כל כך הרבה… במיוחד לאורך הדרך המאתגרת הזו בה את צועדת.

“שם אני רואה את האחות הגדולה שלי, את העוצמות שבך. את החוכמה והרגישות. את האמונה והנחישות. את הצדק ואת הלב הענקי שלך שנפתח לכל אדם ומעניק ים של אהבת חינם ורצון לתת ולעזור לכל מי שרק זקוק לך. רואה את הלוחמת שאת! ובמיוחד היום, אני מביטה בך ורוצה לומר לך; אני גאה בך אחות שלי. אני מעריצה אותך על כל מה שאת ומאמינה בך. בהצלחה אהובה שלי!”.

3בני גנץ ובנו ניר במטבח ביתם

בני גנץ ובנו ניר במטבח ביתם

ראש רשימת כחול לבן בני גנץ העלה תמונה שלו עם בנו ניר, כשהם יושבים במטבח ביתם בראש-העין ומשחקים בהורדת ידיים. בפוסט כתב בני גנץ: “אני מסתכל לבן שלי ניר בעיניים, ואני רואה את עם ישראל. רואה את הדור הצעיר שבשבילו אני נאבק. נאבק כדי לנצח למען העתיד. אני לא שוכח מאיפה באתי, ואני לא שוכח בשביל מה אני מבקש את אמונכם. אני מבקש אותו כדי שנוכל להחזיר את המדינה למסלול הנכון, כדי שנדאג לצעירים ולמבוגרים, נדאג לכם. תודה רבה על הדחיפה האדירה שלכם קדימה”.

4פרופ' יפעת ביטון ושני ילדיה בעת ההצבעה אתמול

פרופ’ יפעת ביטון ושני ילדיה בעת ההצבעה אתמול

יפעת ביטון מהמחנה הדמוקרטי, פרופסורית בבית הספר למשפטים של המסלול האקדמי המכללה למינהל, העוסקת בביקורת המשפט הפרטי מהזווית הפמיניסטית-חברתית, הגיעה בבוקר הבחירות להצביע במקום מגוריה, בהרצליה, יחד עם שני ילדיה. בפוסט כתבה: “אחרי מערכת בחירות קשה, מרגשת, ואינטנסיבית, אני עם תפילה בלב לשינוי גדול. למען תקווה, שלום, ולהצלת הדמוקרטיה הישראלית”.

5ליהיא לפיד ובתה יעלי על רקע כרזה ענקית של כחול לבן

ליהיא לפיד ובתה יעלי על רקע כרזה ענקית של כחול לבן

יום לפני הבחירות העלתה ליהיא לפיד לפייסבוק שלה תמונה מרגשת של בתה, יעלי, על רקע כרזה ענקית של כחול לבן, וכתבה: “יעלי היום בפעילות שטח, מראה לי שהיא מוכנה ויודעת למי להצביע”.

6הסופרת שולמית לפיד מברכת את בנה יאיר בבוקר הבחירות

הסופרת שולמית לפיד מברכת את בנה יאיר בבוקר הבחירות

בבוקר יום הבחירות, לפני שיצא להצביע, התייצב יאיר לפיד בבית אמו, הסופרת והמחזאית שולמית לפיד, כדי לקבל את ברכתה. לתמונה שהעלה לפייסבוק שלו, צירף את הכיתוב: “ברכה מאמא כבר יש. עכשיו תורכם”.

7יפעת שאשא ביטון עם בעלה אילן ושניים משלושת ילדיהם, רואי ושיר

יפעת שאשא ביטון עם בעלה אילן ושניים משלושת ילדיהם, רואי ושיר

יפעת שאשא ביטון, שרת הבינוי והשיכון מטעם מפלגת כולנו, דר’ לחינוך ויו”ר הוועדה לזכויות הילד בכנסת ה-20, חגגה באמצע מסע הבחירות יום הולדת 23 לבנה ניתאי. בתמונה שהעלתה לרשת, כתבה: “חוגגים לנתאיקי הנסיך שלנו יום הולדת 23, ורואיקי… נשאר שבת בבסיס”. בתמונה יפעת עם בעלה אילן, בנה רואי ובתה שיר.

8גילה גמליאל עם שתי בנותיה בדרך לשנת לימודים חדשה

גילה גמליאל עם שתי בנותיה בדרך לשנת לימודים חדשה

גילה גמליאל מהליכוד, השרה לשוויון חברתי, ליוותה במהלך מסע הבחירות את שני בנותיה ביום הראשון ללימודים בתחילת החודש. אגב, גמליאל ילדה את שתי בנותיה במהלך הכנסת ה-18.

 

;
Font Resize
Contrast