fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2022/06/מחאת-הביקיני2.jpg

בעקבות מהומת עדן בן-זקן, פאולה רוזנברג הזמינה נשים לצעוד בביקיני באולפן “פאולה וליאון”

מחאת הביקיני: ירדן הראל, אנה ארונוב, מאיה בוסקילה ואורטל עמר מחזקות את בן-זקן על התגובות הקשות

1פאולה רוזנברג

פאולה רוזנברג: “אני יכולה ללבוש ביקיני וגם להיות סופר חכמה ומוכשרת”

בשיא התמימות, בחום הלוהט של יוני, העלתה עדן בן-זקו לפייסבוק ולאינסטרגם תמונה מקסימה שלה עם בנה מישל, כשהיא לבושה בביקיני מחמיא. התמונה זכתה לתגובות קשות, מרושעות וסקסיסטיות (בעיקר מנשים), עדן מיהרה להסיר את התמונה מהרשתות החברתיות, אך מהר מאוד החזירה אותן עם התגובה הבאה:

“בדרך כלל אני לא נוהגת להתייחס לתגובות אבל הפעם זה עבר כל גבול”, כתבה בן-זקן. “תמונה תמימה עם הבן שלי גררה תגובות שאני אפילו לא רוצה לכתוב אותן. אז החלטתי להחזיר את התמונה ולהגיד לכם תפסיקו להיות עם היד קלה על המקלדת, זה פוגע, אנחנו ב-2022 ושכל אשה תעשה מה שטוב לה ואיך שהיא מרגישה”.

בתגובה לבאזז שעורר הפוסט של בן-זקן, פתחו אמהות מפורסמות מחאה משלהן והעלו לרשת תמונות שלהן בביקיני עם ילדיהן כשהמסר הוא: “תצאו לנו מהביקיני, אין לזה מקום יותר, תתקדמו!”.

2עדן בן-זקן ובנה מישל

עדן בן-זקן ובנה מישל: “שכל אשה תעשה מה שטוב לה ואיך שהיא מרגישה”

ירדן הראל: נלחמות על שווין

הפוסט של ירדן הראל: “לפני שנתיים העליתי תמונה בביקיני. הייתי אז אמא טרייה יחסית, לני וגפן היו בני חצי שנה ותגובה שקיבלתי שאני כבר אמורה להיות בפאזה אחרת ולא מתאימות יותר פוזות בבגד ים הצליחה להוציא אותי משלוותי ולגרום לי לפרסם את הפוסט שהפך בזמנו להאשטג #אמהותב-2020 עם אלפי אמהות שחוגגות את עצמן בבגד ים.

“הבוקר ראיתי שעדן בן-זקן העלתה תמונה מתוקה עם הבן שלה מישל וזכתה לביקורת פוגעניות. קל להגיד ‘נו מילא, עוד תמונה בביקיני, אז קיבלה חוץ מלייקים כמה תגובות לא יפות – לא צריך לעשות מזה עניין’. אז זהו, שזה דווקא עניין רציני. אנחנו נלחמות על שוויון זכויות והשוויון הזה מתחיל מיחס לנשים ומהבנה שאשה יכולה לעשות כל מה שהיא רוצה כי אם אנחנו לא מתקדמים כחברה, אנחנו ברגרסיה ואוי לעתיד שלנו אם אמהות בבגד ים ימשיכו לעורר כאלה תגובות או ביקורות. שנתיים קדימה, עם אותו המסר בתקווה לשינוי”.

3ירדן הראל ובתה לני

ירדן הראל ובתה לני: “השוויון מתחיל מיחס לנשים ומהבנה שאשה יכולה לעשות כל מה שהיא רוצה”

מאיה בוסקילה: בת 44 ומצטלמת בגד ים

הפוסט של מאיה בוסקילה: “כן אני אשה, כן אני בת 44, כן אני אמא! וכן… אני מצטלמת עם המתוק שלי בבגד ים! למדתי שכשיש נושאים שמקוממים אותי, אני לא מתעצבנת… כי עצבים באים רק לרעתנו… אני פשוט מזכירה לעצמי כמה כיף שאני אשה מוארת ולא חשוכה ומי שלא …מממ… שיתקדם!”.

4מאיה בוסקילה ובנה לני

מאיה בוסקילה ובנה לני: “כמה כיף שאני אשה מוארת ולא חשוכה” 

אנא ארונוב:לא הבנתי איפה הבעיה

5אנה ארונוב ובנה אדם

אנה ארונוב ובנה אדם

אורטל עמר:אין לזה מקום יותר”

הפוסט של אורטל עמר: “הרי אם אבא היה מעלה תמונה בבגד ים עם הבת שלו – אף אחד לא היה מגיב ככה. וזו הנקודה העצובה. תזכרו שהדרך שבה אדם מתלבש לא מעידה ולו במעט על האינטליגנציה שלו או על הערכים שלו – גם אם בעיניי הצד השני מדובר בלבוש חשוף. זה שאנחנו אמהות לא אומר שאנחנו לא יכולות להצטלם בבגד ים. המילה אמא לא מביאה איתה מחסומים מטופשים כאלה. אז תפסיקו. אין לזה מקום יותר”.

6אורטל עמר ובנה תו פרינס

אורטל עמר ובנה תו פרינס: “המילה אמא לא מביאה איתה מחסומים מטופשים כאלה”

פאולה רוזנברג: נראה מה קורה כשנשים תומכות בנשים

בעקבות מחאת הביקיני, פאולה רוזנברג קראה אתמול בפוסט לנשים לצאת מהרשת ולהצטרף למחאה והזמינה נשים לצעוד היום בביקיני באולפן של “פאולה וליאון”, “כאות סולידריות עם האשה המהממת שהצטלמה עם הבן שלה על הידיים וכמחאה על הביקורת שהועברה עליה, על ש”אמא לילדים” מעזה להעלות תמונה בביקיני, אנחנו נראה לה מה קורה כשנשים תומכות בנשים!”.

 “או.קיי חברות, להתפקד!”, כתבה פאולה, “הגיע הזמן שלכן אשכרה להצטרף למחאה ולא רק לעשות  לייק או שייר. אני מזמינה אתכן, אמהות בכל הגילאים, בכל הגדלים, בכל המידות, להצטרף אליי לשידור חי של התוכנית “פאולה וליאון”. נצעד בגאווה ובגאון בבגד ים ביקיני אל תוך האולפן. כי חשבנו שזה מובן מאליו שאנחנו יכולות לבחור מה ללבוש בכל שלב של חיינו, אבל מתברר שיש עוד כמה שחושבים.ות שאשה אמורה לשאול את דעתם.ן לפני שהיא מתלבשת.

“תזכורת חשובה: אני יכולה ללבוש ביקיני וגם להיות סופר חכמה ומוכשרת, גם חוקרת מוח או מנכ”לית של חברה יכולה ללבוש מחשוף עמוק או כל מה שחפץ ליבה. אנחנו הנשים, גם וגם, גם אמהות וגם יצורות מלאות תשוקה, חושניות וחיים. ומה שזה מעורר בך – פשוט לא מעניין בכלללל. אז מי מצטרפת אליי? זה אקטיביזם אמיתי למען דימוי גוף חיובי ותפיסה נשית בריאה. יש כבר כמה מובילות דעת קהל שהתייצבו לדגל. את באה גם? הזדמנות להוות מודל לנערות ולנשים אחרות שעדיין כלואות במחשבה של ‘מה יגידו’. חוויה חד-פעמית מהממת מובטחת!”.

צילומים: פייסבוק ואינסטגרם

;