fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2021/06/קייט-ווינסלט.jpg

קייט ווינסלט: “אני יודעת כמה קמטים יש בצידי העיניים שלי ואני מבקשת לא לרטש אותי”

בגיל 45 הפכה השחקנית לאייקון פמיניסטי שמקדמת נשיות בריאה ולא נכנעת לתכתיבי הרזון של הוליווד

1קייט ווינסלט ללוריאל פריז

קייט ווינסלט. בהשוואה לעמיתיה ההוליוודיים, נוכחותה היתה תמיד אמיתית ומרעננת. צילום: “לוריאל פריז”

כבר שנים שקייט ווינסלט, 45, דורשת ממגזינים לא לרטש את תמונותיה, לא למחוק או לטשטש לה קמטים ולא להצר את מידותיה, כדי לגרום לה להיראות רזה יותר או נטולת קמטים, ומקדמת בברכה התבגרות טבעית.

לאחרונה פורסם כי במאי “הסודות של איסטאון”, הסידרה המצליחה בכיכובה של ווינסלט ב-HBO, הבטיח לה שישמיט בעריכה קטע שבו רואים “בטן קטנה” בסצינת המין שלה בסידרה. ווינסלט, מספרים, זעמה והתרתה בבמאי שלא יעז לעשות זאת.

ההצלחה הגורפת של ווינסלט לאורך שלושה עשורים, כולל זכייה באוסקר, והעובדה שהפכה מודל לחיקוי ואייקון פמיניסטי שמקדמת נשיות בריאה ולא נכנעת לתכתיבי הרזון ההוליוודיים, הביאה לה ככל הנראה תפקיד חדש: בימים אלה נבחרה השחקנית הבריטית לשמש כדוברת של מותג היופי הבינלאומי “לוריאל פריז”.

לדברי קברניטי “לוריאל פריז”, “קייט ווינסלט, משחקניות הקולנוע והטלוויזיה המצליחות בעולם, סמל לאמונה עצמית ופעילה לשינוי חברתי, תחלוק עם מותג הקוסמטיקה מס’ 1 בעולם את משימתו כלפי נשים: ‘לעולם אל תטילי בעצמך ספק, כי כולנו שוות את זה'”.

על בחירתה אמרה ווינסלט: “נדרשה עבודה כדי להגיע למקום שבו אני לא מתנצלת על מי שאני, שאני מקבלת את הפגמים שלי. אני שמחה להצטרף לנבחרת ‘לוריאל פריז’ כדי לומר: צריך אומץ וכוח כדי להאמין שאת שווה את זה. לפעמים, אולי את לא מרגישה שווה בכלל. לכולנו יש רגעים כאלה, וזה מה שעושה את כולנו אנושיים. אך ככל שתאמרו את המילים הללו ותאמינו בכל מה שאתן באמת, עם הזמן והאמונה בעצמכן, גם אתן תרגישו שוות את זה”.

2קייט ווינסלט בסודות של איסטאון

קייט ווינסלט בסידרת הטלוויזיה “הסודות של איסטאון“. התרתה בבמאי שלא יעז להעלים לה את הבטן הקטנה

ווינסלט פועלת בנושאים הקרובים לערכים שמייצג מותג ‘לוריאל פריז’: שוויון זכויות, פמיניזם, הכלה וקיימות. בחיים, כמו באמנות, היא תומכת בזכויות נשים. כאשר אלימות במשפחה הרקיעה שחקים במהלך הסגר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, היא הצטרפה לקמפיין הגלובלי של האו”ם כדי לעודד אנשים לתמוך בנשים בסיכון.

ווינסלט פועלת ותומכת גם למניעת מחלת סרטן השחלות בקרב נשים, ייסדה את קרן “כובע הזהב” התומכת בילדים בעלי מוגבלויות, ופעילה למען חסרי בית באמצעות התיאטרון. פעולותיה הסביבתיות כוללות תמיכה בארגונים שונים המקדמים נטיעת עצים וסיוע לקהילת הנשים בקניה.

קייט ווינסלט – שזכתה לתהילת עולם על סיפון שובר הקופות הגדול “טיטאניק”, כשהייתה רק בת 21, ושקטפה את האוסקר ב-2008 על תפקידה בסרט “נער קריאה” – הכי נלהבת לגלם תפקידים של נשים שסיפוריהן מעולם לא סופרו על המסך, ומחזירה נשים שנמחקו מהתודעה למקומן הראוי בהיסטוריה.

בתפקידה האחרון, “אמונייט”, היא מספרת את ההיסטוריה הבלתי מסופרת של ציידת המאובנים המהוללת, מרי אנינג. ווינסלט מגלמת את התפקיד של אנינג, שגילוייה של המאובנים החשובים ביותר של המאה ה -19 נכבשו מחדש על ידי עמיתיה הגברים. לאחרונה, כאמור, היא גם מככבת בסידרה שזכתה לשבחים רבים, “הסודות של איסטאון”, עבור HBO.

3קייט ווינסלט ללוריאל פריז

קייט ווינסלט: “אני יודעת שאני מרגישה הכי יפה שלי כשאני מרגישה שאני אמא טובה, וכשאני עושה כמיטב יכולתי בעבודתי ובאהבת המשפחה שלי”. צילום: “לוריאל פריז

סודות היופי של קייט

באשר ליופי, ווינסלט מתאפרת “איפור מינימלי של חמש דקות”, היא מספרת. “שכבת בסיס מהירה דקיקה ביותר, סלסול של הריסים, זה כבר עניין של הרגל יותר מכל דבר אחר, ולעיתים אף משיחה קלה של הריסים במסקרה שחורה”.

בהשוואה לעמיתיה ההוליוודיים, נוכחותה של ווינסלט תמיד היתה אמיתית ומרעננת. כשמדובר בשיער, איפור וטיפוח העור, ווינסלט מתעסקת בו, אבל לא נותנת לו יותר מדי אנרגיה. כשהתבגרה, היא הבינה שיופי באמת מגיע מבפנים.

“האמת”, היא מודה, “למדתי שבריאות באה לפני שמגיעים למראה או למוצר טיפוח. אני מסתכלת במראה פחות ופחות ככל שאני מתבגרת. בשנות העשרים לחיי כנראה חשבתי על המראה שלי יותר ממה שאני עושה עכשיו, מהסיבה הפשוטה שכיום יש לי דברים חשובים יותר שמעסיקים אותי מאשר איך שאני נראית”.

לדבריה, “הגישה שלי ליופי בימינו באה ממקום של רצון להרגיש מאושרת ובריאה. בנוסף, אני יודעת שאני מרגישה הכי יפה שלי כשאני מרגישה שאני אמא טובה, וכשאני עושה כמיטב יכולתי בעבודתי ובאהבת המשפחה שלי. אם אני דואגת קודם כל לעצמי  אז אוכל לטפל בכולם אפילו טוב יותר. וזה משהו שהצלחתי ללמוד רק עם הגיל”.

שיגרת הטיפוח שלה מהירה ופשוטה. ווינסלט: “תמיד יש לי שיער רטוב כי אין לי כמעט זמן לייבש אותו. ובכל זאת, אני תמיד מורידה את האיפור שלי לא משנה כמה אני עייפה בעזרת נוזל טיהור של “טרייסי מרטין” וספוג פנים שטוח. את פניי את מורחת בקרם לחות עשיר ובסרום עם ויטמינים”.

ככל שווינסלט מתבגרת, היא נזהרת שלא לשכוח את העור בגופה. “אני משתמשת בתחליב לחות לגוף ומוסיפה לו כמה טיפות שמן אתרי לבנדר, שזה ממש נחמד ולא יקר”, היא מגלה. “אני גם מתאמנת, בעיקר יוגה והליגה עם הכלב שלי, כשהעדיפות היא לפעילות הגופנית ולא למשקל שלי”.

והיא מסכמת: “שינה ובריאות הם חלק גדול במראה רענן. אם אני עייפה יתר על המידה או לחוצה, שום כמות של איפור וטיפול בשיער לא יסוו את ההשפעה של זה על הפנים. “הטיפ הכי חשוב שלי הוא מים, מים, מים. שימרו על לחות הגוף והעור ילך בעקבותיו”.

;
Font Resize
Contrast