fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2020/08/ספרים-מומלצים-גדול.jpg

5 ספרים חדשים על נשים חזקות: רבי מכר לוהטים שמומלץ לכן מאוד לקרוא השבוע

עד כמה רחוק תלכי כדי להגן על הגבר שאת אוהבת? האם תימצא האחות האבודה? והאם נשים באמת יכולות לשנות את ההיסטוריה? המלצות ספרים של “רות עבור” לסוף השבוע

1האחות האבודה

עטיפת הספר “האחות האבודה”

האם האחות שלא הכירה באמת מתה?

דיינה ג’פריס, מחברת רבי המכר “אשתו של מגדל התה” ו”בתו של סוחר המשי”, חוזרת בספר חדש, “האחות האבודה”, שהוא מסע מסעיר אל בורמה האקזוטית של שנות ה-30 של המאה ה-20. הגיבורה, בל האטון, יצאה לחיים עצמאיים ומלהיבים הרחק מהבית: עבודה זוהרת כזמרת מועדונים בבורמה, עם שפע של מעריצים ומחזרים מתוחכמים. אבל בל רדופה בידי תעלומה לא פתורה מן העבר: גזיר עיתון בן 25 שנה שמצאה בין החפצים של הוריה לאחר מותם ובו כתוב שהם עזבו את ראנגון לאחר שבתם התינוקת אלוויירה נעלמה. בל נואשת לגלות מה קרה לאחות שלא הכירה מעולם, אבל כשהיא מתחילה לשאול שאלות היא מוצאת את עצמה נאלצת להתמודד עם שמועות מטרידות, רכילויות מרושעות ואיומים מפורשים. אוליבר, עיתונאי אמריקאי מושך וטוב מזג, מבטיח לעזור לה, אבל פתק אנונימי מזהיר את בל שלא לבטוח גם בקרובים לה ביותר. בל שורדת מהומות וניסיונות התנקשות – אבל דבר לא יעמוד בדרכה במשימתה לחשוף את האמת. האם עליה להחניק את רגשותיה הגוברים לאוליבר? האם אחותה באמת מתה? והאם יש סיכוי שתמצא אותה?

“האחות האבודה”, מאת דיינה ג’פריס, הוצאת “ידיעות ספרים”.

2בנות הלילך

עטיפת הספר “בנות הלילך”

כוחן של נשים עלומות לשנות את ההיסטוריה

בהשראת דמויות ואירועים אמיתיים מן העבר משרטטת מרתה הול קלי, שזהו ספרה הראשון, את חייהן של נשים אמיצות ונחושות שמצטלבים במשימה אחת – לעשות צדק עם אלה שההיסטוריה שכחה. הספר “בנות הלילך” מביא את סיפורן של קרוליין פרידיי, אשת חברה ניו-יורקית שעובדת בקונסוליה הצרפתית וחוגגת אהבה חדשה, אבל כשצבאו של היטלר פולש לפולין עולמה מתהפך; של קאשה קוזמריק, נערה פולנייה שנעוריה חסרי הדאגה הסתיימו בבת אחת כשהיא מצטרפת למחתרת הפולנית. תחת מבטם הבוחן של שכניה, היא יודעת שמהלך מוטעה אחד שלה עלול להוביל לאסון; ושל הרטה אוברהויזר, רופאה גרמנייה שאפתנית שבסך הכול ענתה למודעת דרושים. אבל במקום לזכות במשרת החלומות שלה, היא מוצאת את עצמה כלואה בלב לבה של תעשיית המוות הנאצית. רומן מרגש שחושף את כוחן של נשים עלומות לשנות את ההיסטוריה. שלוש נשים מקצוות שונים של העולם, שלושה סיפורים שמתלכדים לכדי סיפור אחד של גבורה ומאבק.

 “בנות הלילך”, מאת מרתה הול קלי, הוצאת “כנרת זמורה דביר”.

3הגברת ממלון ריץ

עטיפת הספר “הגברת ממלון ריץ”

הסודות של מלון “ריץ” בפריז

“הגברת ממלון ריץ” הוא רומן היסטורי סוחף, מאת מלאני בנג’מין, שבמרכזו דמויותיהם הבלתי נשכחות של בלאנש וקלוד אוזלו: שחקנית אמריקאית וגבר צרפתי שניהלו את מלון היוקרה “ריץ” בפריז בימי הכיבוש הנאצי, ומאז הפכו לאגדה. לבלאנש יש סוד שהיא מסתירה שנים רבות. כשהנאצים כובשים את פריז, ביוני 1940, ומשתלטים על המלון שמנהל קלוד בעלה, היא מבינה שחייה בסכנה. אבל עליה להעמיד פנים שהחיים הטובים ממשיכים: להשתכר עם חבריה המפורסמים בבר של המלון ולפטפט עם לקוחות עשירות בסלון הגברות. גם קלוד נמצא במלכוד: הוא ממשיך לנהל ביד רמה ובמקצוענות את ה”ריץ”, תוך שעליו להיענות לדרישותיהם הקפריזיות של הקצינים הגרמנים שפלשו למלון והסבו אגף שלם למפקדה נאצית. בנוסף, חיי הנישואים שלו עם בלאנש מעורערים, בגלל סודות, בגידות ואכזבות. זהו סיפור על בגידה ונאמנות, על חברות נשית מעצימה, על אומץ גדול ופחד נורא וכולו מתרחש בין כותלי המלון המפואר בפלאס ונדום, על אורחיו העשירים והמפורסמים (בהם קוקו שאנל, מרלן דיטריך וארנסט המינגוויי), ובסמטאותיה הבוערות של פריז.

“הגברת ממלון ריץ”, מאת מלאני בנג’מין, הוצאת “ידיעות ספרים”.

4שקרים הכרחיים

עטיפת הספר “שקרים הכרחיים”

מאבקן של נשים לעצמאות

דיאן צ’מברליין היא אחת הסופרות המצליחות בארצות-הברית, ספריה הרבים תורגמו ל־20 שפות ברחבי העולם, ו”שקרים הכרחיים” הוא ספרה המצליח ביותר. הספר מביא את סיפורה של ג’יין שלא חייבת לעבוד למחייתה. כך מזכירים לה בעלה הטרי, אמה וחברותיה בכל הזדמנות. אבל היא ידעה מגיל צעיר שהיא תהיה עובדת סוציאלית, ואין דבר שהיא רוצה בו יותר. שנות ה-60 של המאה ה-20 החלו זה עתה, אך במרחק כמה דקות נסיעה מביתה היפה שבצפון קרוליינה עדיין חיות משפחות במטעי הטבק, ללא חשמל או מים זורמים, כמו ממאה אחרת. כולם זקוקים למשהו: נעליים ללא חור, הסעה לשיעור ברייל או עזרה במציאת עבודה, ולכולם ג’יין יודעת לעזור. לכולם מלבד נערה אחת. חיוכה של אייבי לא מגלה דבר על מצבה העגום. היא מטפלת לבד באחותה, בסבתה הקשישה ובאחיינה התינוק. ב-16 שנותיה למדה לשרוד בכוחות עצמה ולא להישען על איש. כשהשתיים פוגשות זו את זו עולמן הישן מתערער; אייבי מתמלאת תקווה, ואילו ג’יין עומדת בפני הכרעה קשה מאין כמותה. האם תוכל אייבי לסמוך עליה? זוהי פרשה היסטורית אמיתית ובלתי נתפסת הזוכה לתיאור ספרותי לראשונה ברומן זה, אשר מתאר את מאבקן של אלפי נשים לעצמאות, מנקודת מבטן של שתי צעירות, מטפלת ומטופלת.

“שקרים הכרחיים”, מאת דיאן צ’מברליין, הוצאת “עם עובד”.

5אחות הצללים

עטיפת הספר “אחות הצללים”

מסע שורשים בעקבות האחות

לוסינדה ריילי, מחברת רב המכר “בית הסחלבים”, כובשת שוב עם ספרה החדש “אחות הצללים” מסידרת “שבע האחיות”. הידיעה על מות אביה, פא סולט, הגיעה אל סטאר ד’אפליה בעת ששהתה בלונדון עם אחותה סי-סי. פא סולט, המיליארדר החמקמק, אימץ שש בנות מכל קצווי תבל. סטאר, המופנמת והשתקנית מבין השש, מרגישה שקצב החיים בעיר הסואנת, הדירה חסרת הנשמה ויחסיה הסימביוטיים עם סי-סי סוגרים עליה. את קצה החוט לשינוי המיוחל היא מוצאת במכתב שהותיר לה אביה, ובו רמזים שאמורים להוביל אותה אל משפחתה הביולוגית, אבל היא חוששת לעזוב את אחותה ואת הסביבה המוכרת לה. לבסוף מחליטה סטאר לצאת בעקבות הרמז הראשון, וזה מוליך אותה אל חנות לספרים עתיקים בלונדון, שם נגלה לה עולם חדש לגמרי. כמאה שנים קודם לכן הגיעה ללונדון בחורה צעירה בשם פלורה מקניקול, נערה עצמאית ונועזת. לאחר שנקלעה למשולש רומנטי סודי עם בחיר ליבה של אחותה, היא נשבעת שלעולם לא תינשא. היא מגיעה ללונדון לבית ידידים של הוריה, ונאלצת להשתלב בחיי החברה הגבוהה של לונדון. פלורה הופכת לנערה מחוזרת ומבוקשת. כדי להבטיח לעצמה עתיד היא נענית בחיוב להצעת הנישואים הראשונה שהיא זוכה לה. סטאר מבקשת להתחקות אחר מהלך חייה הנפתל של פלורה ויוצאת למסע משל עצמה, והעולם הנגלה בפניה מאלץ אותה להתמודד עם עברה ולקבל החלטות אמיצות בנוגע לעתידה, כשברור לה שבכל בחירה היא תפגע באנשים היקרים לליבה.

“אחות הצללים”, מאת לוסינדה ריילי, הוצאת “מודן”.

;