fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2019/11/גדול-1.jpg

5 ספרים לסוף השבוע: רבי המכר שכדאי לכן מאוד לקרוא השבוע

המלצת “רות עבור” לסוף השבוע: רבי מכר מרתקים שיטלטלו אתכן ולא תוכלו להפסיק לקרוא: למה אשה ירתה בבעלה חמש יריות בפנים? מה קורה בחילופי זוגות? מי מצא תינוקת על חוף אי קטן? מה קורה כשלידה ומוות מתערבבים? וגם ספר שיעניק לך 10 צעדים בדרך למלתחה חכמה

1מתוך צילום עטיפת בנותיו של שומר המגדלור

מתוך צילום עטיפת “בנותיו של שומר המגדלור”

תינוקת נטושה על חוף אי קטן

ג’ין פנזיוול היא סופרת קנדית עטורת פרסים, שספרה “בנותיו של שומר המגדלור” היה לרב מכר גדול בקנדה, ותורגם עד כה ל-16 שפות. הספר מתחיל בליל סערה נשטפת סירה רעועה אל חוף אי קטן בדרום קנדה. גופת אשה מוטלת עליה, ולצדה – תינוקת חיה. גבר שעובר במקום אוסף את התינוקת לביתו. התינוקת הזאת, הוא מאמין, נשלחה אליו משמים. עשרות שנים לאחר אותו לילה, נפגשות באקראי שתי נשים: אליזבת ליווינגסטון הקשישה, המתגוררת בבית אבות, ומורגן – צעירה יתומה שנשלחת למקום לעבודות שירות, ומתבקשת להקריא לאליזבת את יומניו הישנים של אביה, שומר המגדלור באי. אך בעוד המילים הדהויות על הדף חושפות בפני מורגן ההמומה את הסיפור המשפחתי שהוסתר ממנה מאז נולדה, מעלים אותם דפים ממש שאלות הנוגעות לעצם זהותה של אליזבת. האם בגילה עוד תוכל לגלות מי היא באמת? מדובר ברומן סוחף על סודות ושקרים ועל החלטות לא נכונות בצמתי החיים ההופכות למקור בלתי נדלה של רגשי אשם.
“בנותיו של שומר המגדלור”, מאת ג’יו פנזיוול, הוצאת “תכלת”.

2הספר בנותיו של שומר המגדלור מאת ג'ין פנזיוול

עטיפת הספר “בנותיו של שומר המגדלור”

למה אלישה ירתה בבעלה?

הספר “המטופלת השקטה” מאת אלכס מיכאלידס נמצא ברשימת רבי המכר וכבר עכשיו עובדים על סרט בעקבותיו בהפקתו של בראד פיט. החיים של אלישה ברנסון, גיבורת הספר, נראים מושלמים. היא ציירת מפורסמת שנשואה לצלם אופנה מבוקש ומתגוררת בבית מידות בעל חלונות גדולים שנשקפים אל פארק באחד האזורים הנחשקים ביותר בלונדון. ערב אחד חוזר בעלה מאוחר מהעבודה, ואלישה יורה בו חמש פעמים בפנים, ומאותו רגע לא מוציאה מילה מהפה. סירובה לדבר, או להעניק הסבר כלשהו למעשה, הופך את הטרגדיה המשפחתית לדבר מה גדול בהרבה, לפרשה שמציתה את דמיונו של הציבור והופכת את אלישה לדמות ידועה לשמצה. מחירי הציורים שלה מרקיעים שחקים, והיא, “המטופלת השקטה”, מוסתרת מעיני הציבור והצהובונים בבית חולים פסיכיאטרי בצפון לונדון. תיאו פייבר הוא פסיכולוג משפטי שחיכה זמן רב להזדמנות לעבוד עם אלישה. הוא נחוש לגרום לה לדבר ולחשוף את הסיבה שבגללה ירתה בבעלה, והנחישות הזאת מובילה אותו למסע מפותל לחקר מניעיו שלו – ולחיפוש אחר האמת שמאיים לכלות אותו.

“המטופלת השקטה”, מאת אלכס מיכאלידס, הוצאת “פן”.

3הספר המטפלת השקטה מאת אלכס מיכאלדיס

עטיפת הספר “המטופלת השקטה”

מה דעתך על חילופי זוגות?

אם יש שתי מילים שאשה נשואה לא יכולה לסבול אלה “הרפתקה” ו”גיוון”. בשתיהן משתמש אבנר, בעלה של גלי, כשהוא מציע לה  בלי שום הכנה מראש – שיתנסו בחילופי זוגות. בימים רגילים, גלי היתה פורצת בצחוק מזלזל ודוחה את הרעיון על הסף. אבל אלה לא ימים רגילים כי גלי מאוהבת כבר חודשים ארוכים בדורון אמסלם, שעובד איתה בערוץ “פצפונים” למגזר החרדי. עוד לא קרה בינה ובין דורון כלום, אבל גלי רואה בחילופי הזוגות תעודת ביטוח מול אבנר, בעלה, למקרה שהעניינים בינה ובין דורון יתחממו. היא נכנעת ללחץ של בעלה ונגררת אחריו למסע אבסורדי ומצחיק עד דמעות בין זוגות שונים ומשונים, שמנסים גם הם להציל את חיי הנישואים שלהם משעמום ושיגרה. מירב הלפרין, מחברת רבי המכר “בעלי לא בבית” ו”על גופתי המתה”, חוזרת בספר חדש, “מה יש לאהוב בדורון”, שאין בו רגע דל, הפתעה רודפת הפתעה, ואיש לא יכול לנחש איך כל הבלגן המטורף הזה יסתיים. דבר אחד בטוח: זה מצחיק, מפתיע ושובר מוסכמות.

“מה יש לאהוב בדורון”, מאת מירב הלפרין, הוצאת “ידיעות ספרים”.

4הספר מה יש לאהוב בדורון מאת מירב הלפרין

עטיפת הספר “מה יש לאהוב בדורון”

כשלידה ומוות מתערבבים

הספר “גלעד” מביא סיפור מעודן ומסקרן על אודות היריון אחד, לידה אחת ומחשבות של אשה אחת על כל אלה: כשאנבל, אשה כבת שלושים, נכנסת לחודש השלישי של הריונה, נהרג בן זוגה בתאונה. ברגע אחד היא הופכת מבת זוג, לאלמנה ולאם. מכאן והלאה היא יוצאת למסע כפול: האחד מכיל בתוכו חיים חדשים – העובר ברחמה, והשני- התמודדות עם האובדן הפתאומי הקשה. העובר שברחמה מטריד ומקסים אותה בה בעת. היא מרגישה אותו מפרפר. כשתלד, היא תעמוד על הרגלים מיד, אבל סוד גדול, שטומן בחובו כאב גדול עוד יותר, יצבע את חודשי האמהות הראשונים בצבעים קודרים. עד שיגדל התינוק, יזחל ויפטפט, תלמד אנבל לפרוט את ילדותה שלה לאחור ותתעמת עם זיכרונות חזקים ועמומים, בלתי-מובנים ובלתי-נשכחים. זוהי הנובלה השנייה מפרי עטה של יעל דין בן-עברי, ילידת חיפה המתגוררת בברלין.

“גלעד”, מאת יעל דין בן-עברי, הוצאת “ידיעות ספרים”.

5הספר גלעד מאת יעל דין בן-עברי

עטיפת הספר “גלעד”

הקשר בין הבגד לאשה

שירה ברויאר, כתבת האופנה המיתולוגית של “חדשות” ו”הארץ”, הוציאה בימים אלה ספר ראשון, “סטייל משלך”, שבו היא חולקת את התובנות שאליהן הגיעה ואת העצות המעשיות שפיתחה, כדי לסייע לכל אשה, בכל גיל, להימנע מטעויות סגנוניות, לבטא נכון את אישיותה ולהרגיש טוב עם עצמה. אז איך תגבשי לעצמך סגנון לבוש המשלב את טעמך ושאיפותייך? איך תדעי להתלבש נכון בהתחשב באקלים ובמזג הישראליים? ואילו בגדים מתאימים למבנה הגוף שלך? את התשובות תמצאי, כמובן בספר, כמו גם מדריך לפיתוח סגנון הלבוש שמתאים לך, עם ובלי קשר לאופנה. באמצעותו תזכי להבנה מחודשת של גופך ושל מה שמתאים לו, של סגנון החיים שלך ודרישות המקצוע, של ההשראות והשאיפות שלך. בסגנונה הכובש והמיוחד, שירה ברויאר מנסחת כללים פשוטים ובהירים המאפשרים לך להתלבש באופן הנאמן לעצמך, כללים שנוסחו מתוך הבנה עמוקה וידע רב שנים שצברה ברויאר על אודות הקשרים שבין הבגדים לאדם.

“סטייל משלך: 10 צעדים בדרך למלתחה חכמה”, מאת שירה ברויאר, הוצאת “אחוזת בית”.

6הספר סטייל משלך מאת שירה ברויאר

עטיפת הספר “סטייל משלך: 10 צעדים בדרך למלתחה חכמה”

;
Font Resize
Contrast