fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2020/02/ספרים-גדול.jpg

5 ספרים שווים לסוף שבוע גשום: רבי מכר מומלצים שכדאי לכן מאוד לקרוא השבוע

המלצת “רות עבור” לסוף השבוע: ספרים מרתקים שלא תוכלו להפסיק לקרוא: מה קורה כשחבורת נשים יוצאת לדרכים ומסרבת לרקוד לחלילם של הגברים או לציית למוסכמות? האם הזמן והגורל המתעתעים גוזלים את השנים, או גם מעניקים לנו את מתנות החיים? ומה קורה לנשים שנסיבות חייהן הביאו אותן להיחשב “קשות”?

1ג'וג'ו מויס

ג’וג’ו מויס. חוזרת עכשיו ברומן היסטורי מרתק

נשים אמיצות המסרבות לציית למוסכמות

ג’וג’ו מויס, מחברת רב המכר “ללכת בדרכך” ועוד שורה של ספרים רומנטיים, חוזרת עכשיו עם רומן היסטורי הנסמך על אירועים אמיתיים בעברה של ארצות הברית: בתקווה להימלט מחייה המחניקים באנגליה, נישאת אליס רייט לאמריקאי הנאה בנט ואן קליב. אבל העיירה הקטנה בקנטאקי מתגלה כקלאוסטרופובית בה במידה, במיוחד כשבבית מתגורר גם אביו השתלטן של בעלה. כאשר נודע לאליס על היוזמה החדשה של אלינור רוזוולט, שמגייסת נשים למסע של חלוקת ספרים בעיירות שכוחות אל, היא מצטרפת בהתלהבות. את המשלחת מנהיגה מרג’רי, אשה עצמאית ומלאת תעוזה, שמעולם לא נזקקה לאישורו של גבר כלשהו, ויחד עם שתי נשים נוספות יוצאות הספרניות הרכובות לדרכים, אל הרי קנטקי ומעבר להם. קורותיהן – וקורות הגברים שהן אוהבות – יוצרים דרמה בלתי נשכחת העוסקת בנאמנות, בצדק, בחמלה ובתשוקה. הנשים האמיצות מסרבות לרקוד לחלילם של הגברים או לציית למוסכמות. אף על פי שהן נאלצות להתמודד עם מצבים מסוכנים בנוף יפהפה, אך לפרקים אכזר, הן נשארות מסורות לתפקידן: הענקת ספרים וידע משנה חיים למי שלא יכולים להגיע אליהם בצורה אחרת.

“מתנת כוכבים”, מאת ג’וג’ו מויס, “ידיעות ספרים”.

2מתנת כוכבים

עטיפת הספר “מתנת כוכבים”

אהבה גדולה החוצה יבשות וימים

במפגש מקרי בלב הקאריביים פוגשת אליענה, עיתונאית ישראלית וגרושתו של פוליטיקאי מפורסם, את גארי, רופא אמריקאי שנטש את חיי הבורגנות כדי לחיות על ספינה ולחצות אוקיינוסים. גארי מציע לה את הדרך שלא נבחרה, ואליענה, שבאה מקצה אחר של העולם ושל החיים, לא מחמיצה את מה שהחל כהרפתקה ונמשך במסע לגילוי עצמי, עד להיותה אשה אחרת. אך בעוד גארי ואליענה נאבקים לממש את אהבתם, מתרחש אירוע בלתי צפוי ומטיל אימה, המטלטל את מסעם המשותף ומשליך אותם מן הגאות אל השפל. האם אהבתם תוכל לשרוד? והאם הזמן והגורל המתעתעים גוזלים את השנים, או גם מעניקים לנו את מתנות החיים?. “ברקודה לארוחת בוקר” של הסופרת והעיתונאית עמליה ארגמן-ברנע מספר על אהבה גדולה החוצה יבשות וימים, ומוביל אותנו לנופים אקזוטיים, לסצנות ארוטיות ולתשוקה מהפנטת, אך גם למהפכי החיים ונפתוליהם, לטעויות אנוש מרות ולהכרה כי “יש סיפורי אהבה שמגיעים אל סופם, אבל לא נגמרים”.

“ברקודה לארוחת בוקר”, מאת עמליה ארגמן-ברנע, הוצאת “אגם”.

3ברקודה לארוחת בוקר

עטיפת הספר “ברקודה לארוחת בוקר”

נשים שלא מוכנות לשתוק עוד

אחרי הספר “רעב”, שזכה לשבחי הביקורת בארץ ובעולם, רוקסן גיי ממשיכה לבחון בחוכמה ובאמפתיה את חייהן של נשים שונות שנסיבות חייהן הביאו אותן להיחשב “קשות”: נשים שלא מוכנות לשתוק עוד, נשים שרוצות יותר מדי, נשים שחושבות על עצמן יותר מדי, נשים שיש להן דעה משלהן על החיים הקשים שלהן. בכתיבה ישירה ונוקבת נותנת גיי קול צלול ומדויק למקהלה של נשים בלתי נשכחות: הן ילדות ונערות ונשים בוגרות, לבנות והיספניות ושחורות, אמידות ועניות, נשואות ורווקות, בנות ואמהות ואחיות; כולן נאבקות עם גופן הנואש, הפגיע, הפוגע בעצמו ובאחרים. כל אותן הנשים נתונות במערכות יחסים סבוכות, לעיתים אלימות, רובן עם גברים, חלקן עם נשים. גיי אינה נרתעת מלקרוע את המסווה מעל נושאים שנויים במחלוקת כמו מיניות ואלימות מינית, פערי המעמדות באמריקה והצביעות המסתתרת מאחורי הכינוי “נשים קשות”, היא עושה זאת בכתיבה ישירה וחריפה.

“נשים קשות”, מאת רוקסן גיי, “ידיעות ספרים”.

4נשים קשות

עטיפת הספר “נשים קשות”

כשהעבר עשוי להיות מתוח… וקטלני

ג’ק ריצ’ר נעמד בצד הכביש וזוקר אגודל. הוא מתכנן לצאת למסע שיחצה את ארצות-הברית ממיין לקליפורניה. הוא לא מגיע רחוק. בדרך כפרית בעומק היער הוא רואה שלט המציין מקום שמעולם לא היה בו – העיירה שבה נולד אביו. עוד יום אחד לא יעלה ולא יוריד, הוא אומר לעצמו וסוטה מנתיבו. באותו רגע, באותו מקום מבודד, מכונית מתקלקלת. שני קנדים צעירים היו בדרכם לניו-יורק למכור אוצר. עתה הם תקועים במוטל בודד באמצע שום מקום. הבעלים נדמים כמעט ידידותיים מדי. זה מקום מוזר, אבל זה כל מה שיש. למחרת בבוקר, בארכיון העירוני, מתברר לריצ’ר שמעולם לא התגורר שם אדם ששמו ריצ’ר. ריצ’ר ידע שאביו עזב את המקום ולא חזר, אבל עכשיו הוא תוהה: האם בכלל היה כאן מלכתחילה? בעוד ריצ’ר מתחקה אחר חיי אביו, והקנדים ניצבים בפני סכנות מוות, חוטי העלילה השונים מתחילים להשתלב. מתברר שההווה עשוי להיות קשה, אך העבר עשוי להיות מתוח… וקטלני. עוד רומן מנצח מאת לי צ’יילד.

“זמן עבר”, מאת לי צ’יילד, הוצאת “כנרת-זמורה”.

5זמן עבר

עטיפת הספר “זמן עבר”

המתנה האחרונה שאורליה השאירה לאיימי

איימי סנואו היתה תינוקת בת יומה כשננטשה בשלג. איש לא רצה בה, איש לא אהב אותה. היא התגלתה לגמרי במקרה על ידי אורליה בת השמונה, שהביאה אותה מיד לבית האחוזה המפואר שבו גדלה. ההורים התנגדו, הם בהחלט לא רצו תינוקת נוספת, אבל אורליה התעקשה עד שנשברו. מרגע זה גדלות שתי הבנות יחד כאחיות לכל דבר ולא נפרדות לרגע. שנים לאחר מכן, פוקד אסון את המשפחה. אורליה חולה ומתה, ועולמה של איימי חרב עליה. אבל אז מתגלה המתנה, אולי המתנה האחרונה שאורליה השאירה לאיימי: צרור מכתבים מוצפן שרק איימי תוכל לפענח. מסע בעקבות אוצר שרק איימי תוכל לגלות. הסוד שישנה את חייה של איימי טמון במכתבים הללו, אך האם היא תצליח להבין אותם? הסוד האחרון של איימי סנואו מאת טרייסי ריס היה לרב מכר ענק באנגליה, תורגם לשפות רבות נוספות וזכה לשבחי הקוראים והביקורת.

“הסוד האחרון של איימי סנואו”, מאת טרייסי ריס, הוצאת “תכלת”.

6הסוד האחרון של איימי סנואו

עטיפת הספר “הסוד האחרון של איימי סנואו”

;