fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2020/09/שירה-משה-גדול.jpg

אחיה של שירה שניצלה מרצח: “גילינו שנגד בעלה יש תלונה על תקיפת אשתו הראשונה”

אתמול נחשפה זהות הבעל החשוד בניסיון לרצח אשתו שירה ממצפה רמון לאחר שהשחית את גופה ואת פניה. לכל הנשים שחיות תחת אלימות במשפחה, אומר אחיה עופר: “לא לשתוק, יחד לא ניתן לרצח הבא להופיע”

1שירה משה

שירה משה. זאת לא היתה הפעם הראשונה שהוא תקף אותה, אבל היא נתנה לזה עוד צ׳אנס

אביעד משה, 45, הוא החשוד בניסיון לרצח אשתו שירה, 31, בערב ראש השנה במצפה רמון. אתמול אישר בית המשפט המחוזי בבאר-שבע לפרסם את שמו של הבעל החשוד כי דקר אותה 20 פעמים. זאת, לאחר שבשבוע שעבר החליט שופט השלום בעיר, ג’ורג’ אמוראי, להשאיר את שם החשוד חסוי.

החלטת בית המשפט המחוזי לחשוף את שמו של החשוד הגיעה לאחר שורה של מחאות ברחבי הארץ, שנערכו תחת הכותרת “הפגנת זעם – כי אנסים ורוצחים חשובים יותר למערכת המשפט”, ובהן הופנתה אצבע ישירות כלפי השופט, לצד לדרישה למיצוי הדין עם החשוד.

עכשיו מתברר כי כבר בשנת 2019 התקבל דיווח על אלימות במשפחה בין בני הזוג משה, שטופל אז בתל-אביב. זה לא הפריע למי שחשוד עכשיו בעבירות של ניסיון לרצח ופציעה זדונית שגרמה לחבלות חמורות, לבקש בשבוע שעבר מבית המשפט השלום לא לחשוף את זהותו, כי “הכי קל זה להרוס קריירה ומוניטין של 45 שנה”.

למרות איסור הפרסום, שמו של אביעד משה נחשף ברשתות החברתיות כבר בשבוע שעבר. אחד הגולשים כתב: “אביעד משה ביקש מהשופט שלא יפרסמו את שמו, כדי לא להרוס מוניטין של 45 שנה. זה אחרי שפצפץ את גולגולתה והחזה של אשתו עם מערוך ואז דקר אותה בפנים היפהפיות שלה, העיף לה את כל השיניים מהפה, חתך לה את האוזן וקרקף אותה, וכל זה בזמן שבנם הפעוט על הידיים שלה, מתבוסס בדמה של האם וההורים שלה איתה בטלפון שומעים את הזוועה. לכאורה כמובן. השופט הסכים לבקשתו. אני קצת פחות”.

שירה משה, שיוצגה אתמול בדיון על ידי פרקליטה עו”ד בן מעוז, טענה כי איסור הפרסום בעצם מגן על החשוד בניסיון לרצוח אותה ולא על בנה הפעוט, שהיה עד למעשים המזעזעים ויסבול מהנזקים שנגרמו לה, בעיקר הנזקים הנפשיים.

2התמונה ששירה ביקשה לחשוף אתמול - חבולה מכף רגל ועד ראש בבית החולים סורוקה

התמונה ששירה משה ביקשה לחשוף אתמול – חבולה מכף רגל ועד ראש בבית החולים “סורוקה” בבאר-שבע

במקביל, ביקשה אתמול שירה ממשפחתה להעביר לתקשורת את תמונתה בעודה מאושפזת במצב קשה בבית החולים סורוקה שבבאר-שבע, שבה ניכר שהיא חבולה בכל חלקי גופה. בכך ביקשה למנוע מקרים דומים בעתיד ואולי לחשוף מקרים אחרים בעברו של בעלה אביעד עוד לפני שהכירו.

הליך שיקום ארוך עוד ממתין לשירה. כזכור, היא פונתה במצב אנוש במסוק לבית החולים “סורוקה”, שם עברה ותעבור ניתוחים נוספים לשיקום פניה ופלג גופה העליון. בינתיים מצבה הולך ומשתפר.

בימי הקורונה, כשרבים תוהים האם עדיין קיימת בינינו ערבות הדדית, משמח לראות את קמפיין גיוס ההמונים, תחת הכותרת “מחזירים לשירה את החיוך”, שבו גויסו עד היום למענה 1,236,570 שקלים על ידי למעלה מ-10,000 תורמים. בבקשה לתרומות נכתב: “שירה נדקרה על ידי בעלה 20 פעמים בביתם במצפה רמון. בשבוע שעבר לקחו לשירה שלנו את החיוך והרבה יותר מזה. זה עוד מקרה של ‘אלימות במשפחה’. מקרה שכולנו עוצרים ועוצרות מולו בזעם ובתחושה שחייבים לעשות משהו. חייבים לשים לזה סוף.

“חלקנו אפילו יצא להפגין וזעק את הזעקה המרה הזו. אבל האמת הקשה היא שזה לא מספיק! שירה שוכבת בבית חולים, פניה מרוסקות, ריאותיה מחוררות ושיניה שבורות. היא עברה אלימות נוראה, שסימניה והשלכותיה ילוו אותה הרבה אחרי שההפגנות יסתיימו, כשהמשפט יזדחל לו והתקשורת תתעסק בדברים אחרים. למעשה, זוהי צלקת שתישא עימה תמיד.

“ילדה הפעוט של שירה, בן קצת יותר משנה, זקוק לאמא שלו. זו התחלה קשה מנשוא. שירה זקוקה לנו עכשיו. בנה זקוק לנו ולה עכשיו. שירה צריכה כסף כדי להתחיל את חייה מחדש. בואו יחד נגרום לנס קטן, להחזיר לשירה את החיוך ואת החיים עצמם, ניתן לה יכולת וכוחות לחזור לעצמה, עד כמה שניתן, ולגדל את בנה בבטחה”.

3שירה משה

שירה משה. איסור הפרסום בעצם הגן על החשוד בניסיון לרצוח אותה ולא על בנה הפעוט, שהיה עד למעשים המזעזעים ויסבול מהנזקים שנגרמו לה

כזכור, האירוע המצמרר אירע בערב ראש השנה, כאשר שירה ביקשה לעשות את החג בבית הוריה בכרמיאל עם בנה. כתוצאה מכך, פרץ בינה לבין בעלה ויכוח קשה, הוא איבד את עשתונותיו, הכה אותה באלימות קשה בראשה, דקר אותה בכל חלקי גופה ושבר את כל שיניה.

לאחר ניסיון הרצח, פרסם אחיה של שירה, עופר איסקוב, פוסט זועם בעמוד הפייסבוק שלו, כולל תמונה של החשוד: “בצד שמאל זה אביעד משה, גיסי לשעבר, שניסה לרצוח את אחותי הקטנה בעודה מחזיקה את בנם הפעוט בן השנה וחצי בחיקה. הוא תקף אותה באכזריות רבה עם מערוך וסכין מטבח שנייה לפני שיצאה מהבית. ריסק לה את הלסת והעיף לה את כל השיניים מהפה, לאחר מכן הוא התחיל לשחוט אותה כמו שרק רואים בסרטים.

“וכל זה תוך כדי שיחה שאחותי מדברת עם ההורים בטלפון ורק מתחננת שיעזוב אותה וייתן לה ללכת אך כלום לא עזר. הוא התחיל לשחוט אותה וחתך לה את הפנים היפות, חתך לה את האוזן, שבר לה את העצמות בידיים ובחזה וקילף את העור מהקרקפת וכל זה מול בנם ששרוע בדם ובוכה.

“אז לך ‘הגבר’ שאתה חושב שאתה, הגבר שמרים יד על חלשים ממנו, הגבר שמרביץ לנשים ומרים עליהן יד. הגבר שאתה חושב שאתה היא רק מסכה ובמציאות אתה רק עוד נמושה ורכיכה שאסור לה לצאת ולראות אור יום. אך אל דאגה, אנחנו חזקים יותר ממך ושום דבר לא ישבור אותנו. לכן נשים יקרות אני אומר לא לשתוק, לפתוח את הפה מול הגורמים והמחלקות השונות. יחד לא ניתן לרצח הבא להופיע”.

4עופר איסקוב

אחיה של שירה, עופר איסקוב, על גיסו: “במציאות אתה רק עוד נמושה ורכיכה שאסור לה לצאת ולראות אור יום”

בהמשך גילה עופר, כי “גילינו לפני יומיים שהוא היה נשוי ויש נגדו תלונה על תקיפת אשתו הראשונה”. כאמור, זאת לא היתה הפעם הראשונה שהוא תקף את שירה, אבל היא נתנה לזה עוד צ׳אנס. מאוחר יותר, כשנשאל עופר לשלום האחיין הקטן שלו, שהיה עד לניסיון הרצח המזעזע, ענה: “במהלך היום הילד שמח, קופץ, משחק עם בני הדודים – אבל בלילות מתוך שינה הוא בוכה ומיילל, אי אפשר לתאר את זה”.

בפייסבוק של שירה משה כתוב שהיא עבדה במשרד הפרסום “מקאן ואלי” במצפה רמון בתפקיד מנהלת לקוחות. בינואר 2013, קבוצת “מקאן אריקסון” ישראל, בניצוחו של יו”ר הקבוצה אילן שילוח, השיקה את סוכנות הפרסום הדיגיטלית מקאן ואלי במצפה רמון, כיוזמה עסקית-חברתית.

צילומים: פייסבוק

;