fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2019/07/פדי-גדול.jpg

הפדיקור הביתי המושלם: זה נוח (אין כמו בבית), זה קל (נסו ותיהנו), וזה בעיקר כיף

עם המעבר לסנדלים – חל גידול משמעותי בדרישה לטיפולי פדיקור. אז אם גם לכן (וגם לכם כמובן!) נמאס לחפש במשך שעה חנייה ליד סלון המניקוריסטית וציפורניי הרגליים כבר גדלו פרא, דעו כי תוכלו בהחלט לבצע בעצמכן פדיקור בבית – זה נוח (אין כמו בבית), זה קל  (נסו ותיהנו), זה נעים וזה בעיקר כיף

פדיקור ביתי

צילום באדיבות “אורלי”

אתן משקיעות בבשמים, בתחליבי גוף ובסבונים ריחניים לגוף, מתמרחות שעה ארוכה אחרי המקלחת בקרם עתיר לחות, מוציאות הון עתק על תמרוקים, מוצרי איפור ומסיכות לשיער וכל פינה גלויה בגופכן זוכה למנת הטיפוח היומית או השבועית שלה, אבל איבר אחד קטן נותר מוזנח: כפות הרגליים.

העניין הוא שדווקא כפות הרגליים ראויות לטיפול מיוחד, בפרט שהן אלו הנושאות את כל כובד המשקל יום אחר יום וסובלות מפעולות כמו עמידה, הליכה וכל פעילות גופנית אחרת המאמצות אותן ועלולות לגרום להופעת יובש, לעור קשה, לעייפות ולנפיחות. בקיץ כמובן נוספות לכל אלה גם תופעות לוואי כגון הזעת יתר וריחות לא נעימים.

עם המעבר לסנדלים – חל גידול משמעותי בדרישה לטיפולי פדיקור. אז אם גם לכן (וגם לכם כמובן!) נמאס לחפש במשך שעה חנייה ליד סלון המניקוריסטית וציפורניי הרגליים כבר גדלו פרא, דעו כי תוכלו בהחלט לבצע בעצמכן פדיקור בבית – זה נוח (אין כמו בבית), זה קל  (נסו ותיהנו), זה נעים וזה בעיקר כיף.

אז הנה המדריך המלא לפדיקור ביתי שיסביר סוף כל סוף איך מפנקים גם את העור והציפורניים בכפות הרגליים. תתחילו לשייף.

כדי לבצע טיפול פדיקור בבית יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים. ראשית, יש לזכור כי השימוש בכלים (הפצירות והצבתיות) וכל מה שבא במגע עם העור הוא אישי ואין להשתמש בציוד האמור על בני משפחה אחרים – אלא אם הכלים הללו עברו חיטוי ועיקור כדי למנוע הדבקה של נגעים מאדם לאדם (למשל פטרת).

חשוב לציין, כי המגמה העולמית בטיפולי הפדיקור היא דווקא להימנע מהשימוש בסכינים ולהחליפם בחומרים ממיסים, אותם ניתן לרכוש בפארמים ובמכונים המקצועיים השונים. המגמה הזאת נובעת מתוך ההבנה כי הסרת העור הקשה (קאלוס) המהווה שכבת הגנה הכרחית לגוף נוטה למעשה  לייצר בצמיחתה המחודשת שכבה עבה יותר.

פדיקור ביתי

צילום באדיבות “תפוח טכנולוגיות”

פדיקור בבית: שלב אחר שלב

* מירחו מרכך עור על קשת העור שמסביב לציפורניים ודחפו בעדינות את העור עם דוחף עור ייעודי בכדי להגדיל את לוחית הציפורן. את עודפי העור יש להסיר בעדינות יתרה – זהירות לא לפצוע – עשו זאת בעזרת צבתית עור ייעודית.

* עתה, גיזרו את הציפורניים בקו ישר, והקפידו שלא לקצוץ אותן יותר מדי – כלומר יש להשאיר מעט קצה חופשי (פס לבן בקצה הציפורן) של כ-3 מ”מ לערך בכדי להימנע מציפורן חודרנית ובכדי למנוע אפשרות של חדירת פטרת מתחת לציפורניים.

* עצבו את צורת הציפורניים בעזרת פצירה, מומלץ לבחור בשייפ מעוגל, בעיקר בזוויות החיצוניות של הציפורניים בכדי למנוע הופעתה של ציפורן חודרנית.

* הסירו בעדינות בעזרת בלוק את שכבת השומן שעל הציפורן ואחר כך הבריקו אותה בעזרת פצירת הברקה.

* מירחו ועסו את כפות הרגליים בפילינג ייעודי לכף הרגל והסירו בעזרתו את עודפי העור היבש – הקפידו במיוחד על אזור הקרסול וצדי כף הרגל.

* לבעלי עור קשה וגס בעקבים – מומלץ להקפיד על שיוף כפות הרגליים ברספל (משייף) פעמיים עד שלוש בשבוע. ניתן ורצוי להשתמש גם בפילינג גרגרי או בפילינג ים המלח לפני הכניסה למקלחת, והכי חשוב – להקפיד הקפדת יתר על השימוש בקרם רגליים המיועד לריכוך העור.

* הסירו שאריות של לק ישן. השתמשו במסיר לק נטול אצטון, היות וזה מייבש את הציפורניים ואת העור שמסביבן. כדי להקל את המלאכה, הספיגו פיסת צמר גפן במסיר לק, עיטפו ציפורן אחת והמשיכו לציפורן הבאה. כשכל הציפורניים עטופות הניחו להן לספוג את מסיר הלק במשך דקה-שתיים, ואז הסירו את פיסות צמר הגפן תוך הפעלת לחץ קל.

* שייפו את הציפורניים כשהן יבשות. זה יקל על תהליך עיצובן. הקפידו לשייף בתנועות עדינות לכיוון אחד – תנועות של הלוך ושוב פוגעות בציפורן ועלולות לשבור אותה. וכשגוזרים אותן השאירו 3 מילימטר של אורך, כדי למנוע מצב של ציפורן חודרנית. לאחר הגזירה אפשר לשייף בפצירה לגימור הרצוי.

* כדי להקל על מריחת הלק ברגלים הניחו בין האצבעות מפריד אצבעות – כך תבטיחו שהציפורניים יהיו בפוזיציה ישרה – נתון שיקל על הדיוק במריחת הלק. את הלק יש למרוח בשיטת השכבות. כדי שהייבוש הסופי יהיה מהיר, צרו שכבות דקות והמתינו כשתי דקות בין שכבה לשכבה. התחילו משכבת הבסיס, שתסייע ללק להיצמד אל הציפורן וגם תמנע הכתמה והצהבה שלה. לאחר מכן מרחו שתי שכבות דקות של לק (ושוב – המתינו שתי דקות בין שכבה לשכבה.( לסיום, מומלץ למרוח שכבת הגנה שתעניק לציפורן גימור מבריק ועמיד, ובדרך כלל גם תזרז את הייבוש.

* פנקו את הקוטיקולה. לעור המקיף את הציפורן יש תפקיד: מטרתו למנוע חדירה של גורמים לא רצויים העלולים לפתח זיהום מתחת לציפורן. העור הזה עדין ולכן לא גוזרים אותו ולא דוחפים, אלא מעסים תוך הדיפה קלה מאוד של העור כלפי חוץ. חשוב לעשות זאת בעדינות רבה, בתנועות מעגליות קטנטנות, במקלון עץ המיועד למטרה זו. אם אין לכם סבלנות או זמן להתעסק עם זה, אל תחפשו קיצורי דרך ועיברו הלאה.

* זהירות קיץ!!!! חשוב לזכור כי רוב הפטריות בעור ובציפורניים נגרמות עקב הדבקה. לכן, יש להקפיד על נעילת נעליים במקומות ציבוריים (בריכות שחייה, מקוואות, מקלחות משותפות) וכמובן לא לשכוח לייבש היטב את כפות הרגליים ובין האצבעות בעזרת מגבת אישית.

הטיפים באדיבות גל אלטמן, המדריך הראשי בחברת “שיק” תמרוקים; חני אטיאס, המדריכה בחברת “אורלי”; וסיגל קדם, המדריכה המקצועית במותג “תפוח טכנולוגיות”.

לפניכן, מכשירים ומוצרים מומלצים:

מספריים לפדיקור, 90 שקל, הברבור, דיזנגוף סנטר, תל-אביב

מספריים לפדיקור, 90 שקל, “הברבור”, דיזנגוף סנטר, תל-אביב

משייף מעוגל, כולל משטחי שיוף להחלפה, 70 שקל, אורלי

משייף מעוגל, כולל משטחי שיוף להחלפה, 70 שקל, “אורלי”

מגרדת להסרת עור גס, 25 שקל, שיק, ברשתות הפארם

מגרדת להסרת עור גס, 25 שקל, “שיק”, ברשתות הפארם

ג'ל להחדרת לחות לכף הרגל, 25 שקל, חלאבין, ברשתות הפארם

ג’ל להחדרת לחות לכף הרגל, 25 שקל, “חלאבין”, ברשתות הפארם

קרם הזנה לעור ולציפורניים, 40 שקל, אורלי

קרם הזנה לעור ולציפורניים, 40 שקל, “אורלי”

קרם רגליים קלנדולה, 30 שקל, תפוח טכנולוגיות, ברשתות השיווק והפארם

קרם רגליים קלנדולה, 30 שקל, “תפוח טכנולוגיות”, ברשתות השיווק והפארם

תכשירים לכף רגל, 25 שקל, שיק, ברשתות הפארם

תכשירים לכף רגל, 25 שקל, “שיק”, ברשתות הפארם

קרם טיפולי לכפות הרגליים על בסיס 14 שמני מרפא, 61 שקל, מאג'יריי, להשיג אצל קוסמטיקאיות

קרם טיפולי לכפות הרגליים על בסיס 14 שמני מרפא, 61 שקל, “מאג’יריי”, להשיג אצל קוסמטיקאיות

אקסטרא - לטיפול ביובש בכף הרגל, 55 שקל, תפוח טכנולוגיות, להשיג אצל קוסמטיקאיות

“אקסטרא” – לטיפול ביובש בכף הרגל, 55 שקל, “תפוח טכנולוגיות”, להשיג אצל קוסמטיקאיות

;