fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2020/07/קריירה-בגיל-המעבר-גדול.jpg

10 סיבות טובות למה כדאי להעסיק כיום דווקא נשים בנות 50 פלוס!

אתי נשיא, מאמנת אישית עסקית המתמחה בנשים המתמודדות עם גיל המעבר, מסבירה מדוע שוק העבודה חייב לשנות את פניו. ולנשים היא אומרת: “זו תופעה מבורכת בתקופה זו של החיים”

מאת: אתי נשיא

3קריירה בגיל המעבר

Photo by LinkedIn Sales Navigator on Unsplash

זה התחיל כשירדתי מהעקבים. 30 שנה על נעלי עקב, כאלה שהשמיעו טיק-טיק כשצעדתי במסדרונות, היו סימן ההיכר שלי. אחר כך הורדתי את הז’קט שהיה איתי גם בקיץ. ואז גם דילגתי על הפן ואפילו לא שחזרתי את האיפור במשך היום. ככה זה התחיל. 30 שנות עבודה כמנהלת משרד בחברה ממשלתית גדולה הספיקו, נתנו את אותותיהם, שחיקה. אני חייבת שינוי, עיסוק חדש להעלות את האנרגיה ואת המוטיבציה. רוצה לחזור לעלות על עקבים.

מכירות את המשפט “העבודה הרבה פחות מהנה והנאה מצריכה הרבה יותר עבודה”, אז זהו שאנחנו צריכות לדאוג שההנאה תהיה הרבה יותר זמינה. 30 שנות עבודה אינן משאירות אנרגיה גבוהה, גם כאשר את מאוד אוהבת את מה שאת עושה. השחיקה עם השנים מורגשת, בכל תחומי התעסוקה.

בגילאים מתקדמים האופציות להתקדם או לשנות תפקיד הולכות ופוחתות. העבודה נעשית מאוד מונוטונית, שיגרתית ולא מוסיפה הרבה עניין. ישנם מקומות עבודה שמכניסות כוח אדם צעיר ורענן יותר, שזה מבורך, אבל עלול לפגום במרקם החברתי וליצור פערי גילים וחוסר אינטראקציה עם הגיל הבוגר, מה שיוצר בדידות וחוסר הבנה במקום העבודה.

בגילאי 45 פלוס ישנן מחשבות רבות הקשורות לתחום המקצועי. יש שתרצה להחליף מקום עבודה, יש שתחפוץ לקצר את המשרה, יש שתחלום על מקצוע חדש עם משמעות ואתגר. חלקן ילכו ואכן יגשימו את רצונן ולצערי יהיו כאלו שיישארו רק עם המחשבה, גם כשירגישו כאב ותסכול.

השאלות המתלוות למחשבות אלו הן: האם אני נשארת במקום העבודה גם כשאני מתחילה לחוש תחושות של מיצוי וחוסר אנרגיה? מהן האופציות העומדות בפניי? איך אני עושה זאת? במקביל לשאלות הללו קיים החשש שנובע מסיבות כלכליות, ביטחון תעסוקתי, קריירה שלישית ופחד מהלא נודע.

הפחד מובן. לעשות את הצעד הבא דורש אומץ, אך מדכא יותר להישאר במקום עם מחשבות בלבד. ישנן הצלחות והן לא מעטות, אך צריך גם לקחת בחשבון, לצערי, את הסטטיסטיקה שאינה ממש מעודדת. אלו שעשו את הצעד והצליחו – זכו. אך היו שצלחו אבל עם קשיים, היו שניסו וויתרו, ויש את אלו שאפילו לא ינסו, כאילו נכנעו מראש למערכה.

2אתי נשיא קריירה בגיל המעבר

אתי נשיא: “שילוב של דור צעיר ודור ותיק הוא תוצאה של Win Win לכל עסק”

התסכול הכי קשה שלי הוא כאשר אני שומעת “למה הם לא מבינים שאני הכי טובה משהייתי אי פעם, אני זמינה, בעלת ניסיון, עם פחות אגו ומקצועית”. אישית הייתי רוצה ללכת ממקום למקום להסביר, להוכיח ואפילו לצעוק, בנות 50 הן הכי הכי שוות בשוק העבודה. שילוב של דור צעיר ודור ותיק הוא תוצאה של Win Win לכל עסק. אם הייתי יכולה להעביר מסר לכל הגורמים האחראים על העסקה והשמה, הייתי מציינת לפחות 10 סיבות למה להעסיק דווקא בנות 50.

בנות 50 הן:

1.בעלות ניסיון.

2.אחראיות.

3.זמינות ופנויות יותר.

4.משקיעות.

5.יציבות.

6.בעלות שיקול דעת רחב.

7.יש להן יחסים בינאישיים טובים.

8.מקצועיות.

9.בעלות קשרים.

10.מסורות למקום העבודה.

שוק העבודה יהיה חייב לשנות את פניו: גיל הפרישה שונה, תוחלת החיים עלתה, בני ה-50 של היום הם דור שכבר עבר את מחסום הטכנולוגיה, יודע להסתגל, להשתלב ולהעניק מהניסיון שצבר.

מדובר בתופעה מבורכת בתקופה זו של החיים. נשים רבות בשלב זה מעיזות להגשים חלום ולפתח עסק עצמאי משלהן. למשל, עסק שיכול להתבסס על התחום המקצועי שהן עוסקות בו, כמו לקחת נישה מסוימת ולפתח אותה. להתמקצע בתחביב ולהפוך אותו לעסק, כמו צילום, אפייה, כתיבה וכו’. יש שיבחרו ללמוד מקצוע אחר ושונה ולפתח אותו. בשלב זה כאשר את מגלה את עצמך מחדש, יש לך יותר זמן, את עצמאית, אולי אפילו הצלחת לצבור קצת ממון, זהו אכן זמן מעולה לנצל את היכולות ואת הכישורים שלך.

אז נכון, אנחנו נמצאות עכשיו בימי קורונה, עם פיטורים, אבטלה וחל”ת. כן, שמעתי על זה, אני ממש מחוברת ומודעת. מבחינתי, זו תקופה מאתגרת. לא היו כאלו תקופות קשות בעבר?

תהליך חיפוש עבודה אורך זמן, הוא לוקח בדרך כלל מספר חודשים, צריך להביא זאת בחשבון ולהיערך לכך גם בהיבט הנפשי. יש משפט חכם שאמר ווינסטון צ’רצ’יל “אדם פסימי רואה את הקושי בכל הזדמנות, אדם אופטימי רואה הזדמנות בכל קושי”. אני שייכת לאופטימיים ובוחרת לראות גם בתקופה הזו מספר נקודות אור, שיאירו את הדרך עבורכן:

1.כמו כפפה – תמיד יהיו משרות שיתאימו ממש רק לך, בהתאם לכישורים, למקצועיות ולניסיון שלך.

2.הזדמנות – משרות חדשות נפתחו בימי הקורונה: העבודה מהבית ומהאינטרנט מצריכה יותר מתכנתים, מעצבים, בוני אתרים, מומחי שיווק דיגיטליים ועוד.

3.גלגל החיים – חלופה טבעית של כוח אדם: אנשים שפרשו לגמלאות, יצאו למחלה, לחופשת לידה וכו’.

4.התפקחות – מעסיקים רבים עושים עכשיו רה-ארגון, בוחרים אולי לצמצם משרות אך גם דואגים לקחת כוח אדם איכותי ובעל ניסיון.

5.אין יותר קבוע מזמני – לעיתים משרה זמנית היא המשרה הבאה שלך, מעסיק שמקבל עובד מצוין שמוכיח את עצמו יתקשה לוותר עליו וינסה לשבץ אותו בתפקיד אחר בחברה.

בשבילי, כאדם וכמאמנת, השמיים הם הגבול, ועלינו למצות את החיים במלואם, לנסות, להעז, להתפתח. האלטרנטיבה אל מול המאמץ לשינוי אינה עולה בקנה אחד עם התחושה של הצלחה, אושר וסיפוק.

“מי שמוותר אף פעם לא מצליח – מי שמצליח אף פעם לא מוותר”.

;
Font Resize
Contrast