fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2020/06/טיפולי-אסתטיקה-גדול.jpg

בצל הקורונה: עלייה של כ-40% בביקוש להזרקות ולטיפולי אסתטיקה לרגל עונת החתונות

בדרך לחתונה עוצרים אצל הפלסטיקאי: התופעה בולטת במיוחד בקרב נשים, אך גם גברים מגיעים לטיפולים. מתברר שלא רק ההורים רוצים להיראות טוב. יותר ויותר כלות רוצות הזרקות בוטוקס וחתנים מבקשים להעלים את קמטי הזעף בין הגבות. יפה להם

1טיפולי אסתטיקה

תמונת אילוסטרציה באדיבות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

עונת החתונות שעומדת השנה בסימן הגבלות נגיף הקורונה, מביאה איתה יותר ביקוש להזרקות בוטוקס וחומרי מילוי לקמטים, טיפולי פילינג (קילוף העור) בפנים, מתיחות פנים זעירות (מיקרו ליפט) בהרדמה מקומית וכן שאיבות שומן קלות.

מומחי האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מדווחים על עלייה של כ-40% בביקוש להזרקות ולטיפולי אסתטיקה רפואית לרגל עונת החתונות, על אף שזו מתקיימת השנה בצל הקורונה. התופעה בולטת במיוחד בקרב נשים, אך ישנם גם גברים שרוצים להגיע לחתונה עם עור מוחלק יותר וקמטים רכים יותר.

באיגוד מציינים כי הפופולריות של התחום האסתטי והביקוש הגובר מצד הציבור, מצמיחים למרבה הצער מתחזים במגזר הכללי וגם בחברה הערבית וקוראים לציבור לוודא שהטיפול מתבצע אצל רופא בעל רישיון ותואר מומחה בכירורגיה פלסטית, הניתן על ידי משרד הבריאות, כדי לא להגיע לחדר המיון, במקום לחתונה.

לדברי דר’ מאיר כהן, יו”ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, “הציבור בכלל והנשים בפרט, פחות מתלהבים כיום מהליכים ומניתוחים גדולים. כולם מחפשים פעולות קטנות ללא הרדמה או עם הרדמה מקומית, כמו מיקרו ליפט והזרקות בוטוקס.

“עיקר הביקוש בימים האחרונים, לקראת עונת החתונות, היא בקרב אמהות שרוצות להגיע במראה רענן וצעיר יותר לחתונה של הבת או הבן. בנוסף, ישנן גם כלות שרוצות הזרקות בוטוקס, מילוי קמטים או שאיבת שומן קלה, וישנם גם חתנים המבקשים רק הזרקה בין הגבות כדי ליישר את קמטי הזעף ולהיראות רגועים יותר בתמונות החתונה”.

דר’ רון עזריה, מזכיר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מוסיף כי “הטיפול בשאיבת שומן אינו תחליף לדיאטה ומתאים לנשים וגברים שיש להם יש עודפי שומן באזורים ספציפיים שאינו נעלם באמצעות תזונה בריאה או פעילות גופנית. כלומר אנשים בעלי משקל גוף סביר עם חריגה ממבנה גוף אידיאלי הנובע מריבוי תאי שומן באזורים מסוימים”.

לדבריו, שאיבת שומן מתאימה במקרים של “כריות שומן מעל האגן, באזור המותן או בירך החיצונית אצל נשים, או דופן הבטן הקדמית והמותניים אצל גברים. בהקשר זה חשוב לדעת כי טיפולים אופנתיים כמו המסת שומן או הקפאת שומן, אינם יעילים בהשוואה לשאיבת שומן אשר מוציאה את השומן החוצה מהגוף ומתבצעת בהרדמה מקומית או מלאה, בהתאם לנפח ולכמות שרוצים להוציא”.

מי מוסמך לעסוק בכירורגיה פלסטית ואסתטית?

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ולפיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. רופאי האיגוד מטפלים בשחזור מומים מולדים, שחזור שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית.

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל, בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה. כך שבחלוף כ-13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית שמביא עימו אל שולחן הטיפולים ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת המומחים וממליץ להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח: www.plasticsurgery.org.il

למעלה: תמונת אילוסטרציה באדיבות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית

;