fbpx
https://rootavor.com/wp-content/uploads/2021/01/ברידגרטון-בנטפליקס-גדול.jpg

איך הפכה “ברידג’רטון” לסידרה הכי מדוברת, הכי ממכרת והכי נצפית עכשיו בעולם כולו?

הנוסחה של נטפליקס: דרמה תקופתית, נשים חזקות, תלבושות מנצחות, נשפים, תככים, סקנדלים וסוד אפל אחד

1דפני והדוכס צילום ליאם דניאל לנטפליקס

דפני ברידג’רטון (פיבי דינבור) והדוכס הייסטינגס (רג’ה-ז’אן פייג’). צילום: ליאם דניאל ל”נטפליקס”

כולם ידעו ש”ברידג’רטון”, הסידרה הראשונה של שונדה ריימס עבור “נטפליקס”, תצליח. מהרגע שהדוכס הייסטינגס (רג’ה-ז’אן פייג’) נתקל בדפנה ברידג’רטון (פיבי דינבור) ובחבטותיה הזעירות, ידענו שיש משהו נהדר. אבל אפילו אנחנו לא בטוחות שליידי ויסלדאון, הרכילאית בסידרה, היתה יכולה לנחש כמה צופים יראו את הדרמה שמשגעת עכשיו את כל העולם.

ב“נטפליקס” מעריכים כי למעלה מ-63 מיליון בתי אב צפו ב”ברידג’רטון” בתוך שבועיים, מאז הופעת הבכורה שלה ב-25 בדצמבר 2020. הדרמה התקופתית החדשה מובילה את המקום הראשון בצפייה ב-76 מדינות בעולם, ושברה את כל שיאי הצפייה של “נטפליקס”. אין ספק, מדובר באסקפיזם מושלם בימים שבהם נתוני התחלואה מקורונה גואים ורבים בעולם נמצאים בסגר.

2בני משפחת ברידג'רטון

בני משפחת ברידג’רטון בפתח אחוזתם. צילום: ליאם דניאל ל”נטפליקס”

“ברידג’רטון”, שמבוססת על סידרת הספרים הפופולרית של ג׳וליה קווין ונוצרה על ידי כריס ואן דוסן, הופקה, כאמור, על ידי שונדה ריימס, תסריטאית ומפיקת טלוויזיה אמריקאית, מי שהפיקה בפועל את “האנטומיה של גריי”, את סידרת הבת שלה “מרפאה פרטית” ואת סידרת הדרמה הפוליטית “סקנדל”.

שונדה חתמה לפני שלוש וחצי שנים על חוזה עם “נטפליקס” בשווי 150מיליון דולר, במסגרתו תיצור עבורם 8 הפקות. ההפקה הראשונה שלה לענקית הסטרימינג מוכיחה שההשקעה בה היתה שווה כל דולר.

אז מה יש ב”ברידג’רטון” שהפך אותה לכל כך ממכרת? יש בה כל מה שצריך לסידרה מצליחה: דרמה תקופתית, נשים חזקות, דמויות סוחפות, נשפים נוצצים, תלבושות מנצחות, יצרים, תככים, סקנדלים, שלל התרחשויות וסוד אפל אחד.

כן, ויש כאן גם אחוזות מפוארות, גנים מטופחים וכל והיופי האנגלי שמוצג כאן במיטבו. צילומי הסידרה נערכו בלונדון ובבאת’ ובכמה ארמונות ופארקים ברחבי אנגליה כמו הייד פארק והמפסטד הית’. למרות שרוב העלילה מתרחשת בלונדון , צילומי סצינות הרחוב צולמו בבאת’ וביורק.

3בני משפחת פיטרינגטון

בני משפחת פיטרינגטון חוגגים בנהר. צילום: ליאם דניאל ל”נטפליקס”

“ברידג’רטון” עוקבת אחר עולמה התחרותי של החברה הגבוהה בלונדון של המאה ה-19, בשנת 1813 ליתר דיוק, ימי רג’נסי הרומנטיים, ומביאה את סיפורן של משפחות תוססות ודרמטיות, ובראשן שמיניית בני משפחת ברידג’רטון המלוכדת, המחפשים אהבה ואושר בעונת החיזורים בבירה הבריטית.

הסידרה שנונה עם הבזקים למאה שלנו במה שנראה כמיפגש בין ג’יין אוסטן ל”אחת שיודעת”, עם בנות שמחפשות שידוך מוצלח, מחזרים עם תארים, בני מלוכה, שערוריות וסקנדלים, וגם סוד שמוביל את הסידרה כולה – וגיליון רכילות שכותבת ליידי ויסלדאון האלמונית שמאיים לחשוף את הכל.

הסידרה עוקבת אחר שמונת האחים במשפחת ברידג’רטון, ארבעה בנים וארבע בנות, כשהם מחפשים את אהבות חייהם, אך מתמקדת בדפני (פיבי דינבור), הבת הבכורה, כשהיא נכנסת לשוק הנישואים התחרותי. זה כולל סידרה של מסיבות וריקודים שבהם נשים צעירות מוצגות בפני גברים צעירים, שלימים קוראים למועדפות שלהן להיבדק על ידי משפחותיהם אם הן מתאימות.

4חגיגה של בגדים תקופתיים

חגיגה של בגדים תקופתיים. צילום: ליאם דניאל ל”נטפליקס”

עונת החיזורים של דפני מתחילה בשאגה לאחר שזכתה בחסדיה של המלכה שרלוט (גולדה רושבל), מה שהופך אותה לנושא לריכולים רבים. אבל אחרי כמה מהמורות שגורמות לה לחשוש שהיא מאבדת את “הערך” שלה בשוק, דפני מעלה תוכנית הכוללת עזרה של דוכס לוהט בשם סיימון (רג’ה-ז’אן פייג’) שלא רוצה להתחתן וזקוק לדרך להדוף את המשפחות המבקשות להטיל עליו את הנשים שלהן.

למרות שדפנה וסימון הם המוקד, כמה אחים אחרים מקיימים עלילות מרתקות, כולל אנתוני (ג’ונתן ביילי), שיוצא עם זמרת אופרה מהצד הלא נכון של מסלולי הכרכרה; אלואיז (קלאודיה ג’סי), שלא מעניין אותה להתכונן לעונה החיזורים שלה בשנה הבאה; ובנדיקט (לוק תומפסון), שאוהב לצייר. ויש עוד משפחה בולטת בסידרה: משפחת פיטרינגטון שגם לה עלילות מרתקות ושערוריות מרעישות.

5דפני ברידג'רטון עם אמה בסידרה - רות גמל

דפני ברידג’רטון (פיבי דינבור) עם אמה בסידרה (רות גמל). צילום: ליאם דניאל ל”נטפליקס”

כל מה שקורה בסידרה מדווח ללא נשימה ללונדון כולה בגיליון שערוריות אנונימי שמפרסמת ליידי ויסלדאון (שאת זהותה מנסים לחשוף לאורך כל הסידרה), ושאת קולה מעניקה לה לא אחרת מאשר השחקנית ג’ולי אנדריוס, הזכורה מ”מרי פופינס” ו”צלילי המוזיקה”, שסוחפת את כולם בסיפורים השערורייתיים.

אנחנו לא נגלה לכן את הסוף – אתן חייבות לצפות בסידרה – רק נומר כי הנשף האחרון של עונת החיזורים של הדוכס הייסטינגס ודפני ברידג’רטון מסמן נקודת מפנה בנישואיהם – ומוביל לשינויים גורליים בחיי הסובבים אותם.

“נטפליקס” עדיין לא אישרה את הפקתה של עונה שנייה, אך עם נתוני צפייה כאלה, אנחנו בהחלט מצפות לעוד אחת לפחות.

;